همکاری موزه ارمیتاژ و موزه ملی ایران بعد از ۴ دهه

همکاری موزه ارمیتاژ و موزه ملی ایران بعد از ۴ دهه موزه ارمیتاژ درخواستِ برگزاری نمایشگاهی مرتبط با فرهنگ ایران و آسیای میانه در موزه ملی ایران را بعد از چهار دهه به رییس موزه مادر ایران اعلام کرد. به گزارش ایسنا، در دیدارِ «پاول لوریه» - رییس بخش آسیای میانه، قفقاز و کریمه در دپارتمان شرقی موزه ارمیتاژ - با جبرییل نوکنده - مدیر کل موزه ملی ایران - که روز شنبه، ۱۹ مهر در موزه ملی ایران انجام شد، نوکنده به پیشینه طولانی ارتباط بین دو موزه ملی ایران و موزه ارمیتاژ و برگزاری دو نمایشگاه متقابل در دهه ۱۳۵۰، اشاره کرد و گفت: این دو موزه پس از مدت‌ها قصد انجام همکاری‌های جدیدی را با یکدیگر دارند. لوریه نیز پس از ابلاغ پیام رییس موزه ارمیتاژ که به علت همه‌گیری ویروس کرونا، امکان مسافرت به ایران را ندارد، اظهار کرد: موزه ارمیتاژ تمایل دارد نمایشگاهی از آثار خود به خصوص آثار مرتبط با فرهنگ ایران و آسیای میانه را در موزه ملی ایران برگزار کند. او اظهار امیدواری کرد که در ادامه این مراودات، موزه ارمیتاژ نیز میزبان نمایشگاهی از آثار موزه ملی ایران باشد. به گزارش روابط عمومی موزه ملی ایران، در ا..

همکاری موزه ارمیتاژ و موزه ملی ایران بعد از ۴ دهه

همکاری موزه ارمیتاژ و موزه ملی ایران بعد از ۴ دهه

موزه ارمیتاژ درخواستِ برگزاری نمایشگاهی مرتبط با فرهنگ ایران و آسیای میانه در موزه ملی ایران را بعد از چهار دهه به رییس موزه مادر ایران اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، در دیدارِ «پاول لوریه» – رییس بخش آسیای میانه، قفقاز و کریمه در دپارتمان شرقی موزه ارمیتاژ – با جبرییل نوکنده – مدیر کل موزه ملی ایران – که روز شنبه، ۱۹ مهر در موزه ملی ایران انجام شد، نوکنده به پیشینه طولانی ارتباط بین دو موزه ملی ایران و موزه ارمیتاژ و برگزاری دو نمایشگاه متقابل در دهه ۱۳۵۰، اشاره کرد و گفت: این دو موزه پس از مدت‌ها قصد انجام همکاری‌های جدیدی را با یکدیگر دارند.

لوریه نیز پس از ابلاغ پیام رییس موزه ارمیتاژ که به علت همه‌گیری ویروس کرونا، امکان مسافرت به ایران را ندارد، اظهار کرد: موزه ارمیتاژ تمایل دارد نمایشگاهی از آثار خود به خصوص آثار مرتبط با فرهنگ ایران و آسیای میانه را در موزه ملی ایران برگزار کند.

او اظهار امیدواری کرد که در ادامه این مراودات، موزه ارمیتاژ نیز میزبان نمایشگاهی از آثار موزه ملی ایران باشد.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی ایران، در این جلسه دو طرف در خصوص امضای تفاهم‌نامه همکاری و نمایشگاه‌های آینده به بحث و گفت‌وگو پرداختند.

انتهای پیام