هشدارها نسبت به غرق شدن نفتکش ونزوئلا با ۱.۳ میلیون بشکه محموله نفتی

هشدارها نسبت به غرق شدن نفتکش ونزوئلا با ۱.۳ میلیون بشکه محموله نفتی یک شرکت ردیابی نفتکش‌ها از به هم خوردن توازن و خطر غرق شدن نفتکش ناباریما با محموله ۱.۳ میلیون بشکه‌ای نفت در نزدیکی آب‌های ونزوئلا خبر می‌دهد. این نفتکش حامل نفت ونزوئلا که با پرچم این کشور در تردد است، چند منظوره بوده و برای ذخیره و انتقال نفت به دیگر نفتکش‌ها استفاده می‌شود. نفتکش ناباریما قبلا توسط شرکت پتروسوکر که شرکت نفت ونزوئلا سهمی ۷۴ درصدی و و شرکت «انی» ایتالیا سهمی ۲۶ درصدی در آن داشت، مورد استفاده قرار می‌گرفت، اما بعد از تحریم‌های نفتی پارسال آمریکا علیه ونزوئلا، شرکت ایتالیایی فعالیت خود در شرکت پتروسوکر را تعلیق کرد. آمریکا نیز روز جمعه نسبت به تبعات زیست‌محیطی غرق شدن کشتی هشدار داده است. شرکت ردیابی نفتکش‌ها، تانکر ترکرز، روز شنبه ۲۶ مهرماه گزارش داد که نفتکش ناباریما با محموله ۱.۳ میلیون بشکه در خلیج پاریا، واقع در آب‌های جمهوری «ترینیداد و توباگو» و کرانه شرقی ونزوئلا در حال غرق شدن است. نشت چنین میزانی از نفت می‌تواند تبعات چشمگیر محیط زیستی بر آب‌های منطقه داشته باشد و پاکسازی آن دهه‌ها طول ..

هشدارها نسبت به غرق شدن نفتکش ونزوئلا با ۱.۳ میلیون بشکه محموله نفتی

یک شرکت ردیابی نفتکش‌ها از به هم خوردن توازن و خطر غرق شدن نفتکش ناباریما با محموله ۱.۳ میلیون بشکه‌ای نفت در نزدیکی آب‌های ونزوئلا خبر می‌دهد.

این نفتکش حامل نفت ونزوئلا که با پرچم این کشور در تردد است، چند منظوره بوده و برای ذخیره و انتقال نفت به دیگر نفتکش‌ها استفاده می‌شود.

نفتکش ناباریما قبلا توسط شرکت پتروسوکر که شرکت نفت ونزوئلا سهمی ۷۴ درصدی و و شرکت «انی» ایتالیا سهمی ۲۶ درصدی در آن داشت، مورد استفاده قرار می‌گرفت، اما بعد از تحریم‌های نفتی پارسال آمریکا علیه ونزوئلا، شرکت ایتالیایی فعالیت خود در شرکت پتروسوکر را تعلیق کرد.

آمریکا نیز روز جمعه نسبت به تبعات زیست‌محیطی غرق شدن کشتی هشدار داده است.

شرکت ردیابی نفتکش‌ها، تانکر ترکرز، روز شنبه ۲۶ مهرماه گزارش داد که نفتکش ناباریما با محموله ۱.۳ میلیون بشکه در خلیج پاریا، واقع در آب‌های جمهوری «ترینیداد و توباگو» و کرانه شرقی ونزوئلا در حال غرق شدن است.

نشت چنین میزانی از نفت می‌تواند تبعات چشمگیر محیط زیستی بر آب‌های منطقه داشته باشد و پاکسازی آن دهه‌ها طول بکشد.

جمهوری ترینیداد و توباگو نسبت به فاجعه زیست محیطی و از بین رفتن منابع زیستی دریا هشدار داده است.

در این میان سفارت آمریکا در جمهوری «ترینیداد و توباگو» نیز اعلام کرده ایالات متحده نسبت به غرق شدن احتمالی این نفتکش که با پرچم ونزوئلا حرکت می‌کند به شدت نگران است.

این بیانیه می‌گوید آمریکا از هر گونه کمک برای جلوگیری از غرق شدن این نفتکش حمایت می‌کند.

سفارت آمریکا در «ترینیداد و توباگو» در ادامه گفته است مسئولیت این نفتکش با شرکت ملی نفت ونزوئلا است و هرگونه نشت نفت نه تنها بر مردم این کشور، بلکه کشورهای منطقه به شدت تاثیر خواهد گذاشت.

این گزارش می‌گوید تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا برای اموری مانند ایمنی، محیط زیست یا مسائل انسانی نیست و هر اقدامی در این زمینه‌ها برای ونزوئلا و مردم این کشور نه تنها شامل تحریم نمی‌شود، بلکه مورد حمایت واشنگتن است.

عکس‌های منتشر شده نشان می‌دهد که این نفتکش توازن خود را از ۱۳ اکتبر، حدود چهار روز پیش در آبهای خلیج پاریا از دست داده و در حالی که به یک سمت کج شده، همچنان بی‌حرکت ایستاده است.

چندین منبع به خبرگزاری رویترز گفته‌اند که تیم‌های امداد و تعمیر برای نجات کشتی از غرق شدن به آب‌های خلیج پاریا ارسال شده‌اند. دقیقا معلوم نیست آیا این تیم‌ها و خدمه‌های کشتی توسط شرکت پتروسوکر استخدام شده‌ند یا مستقیما شرکت انی ایتالیا آنها را به عملیات امداد و تعمیر جلب کرده است.

شرکت ایتالیایی اعلام کرده در حال آماده شدن برای تخلیه محموله نفتکش است.

مقامات ونزوئلا نیز اعلام کرده‌اند، برای تخلیه محموله نفتی از این نفتکش برنامه‌ریزی می‌کنند.

با استفاده از وبسایت‌های تانکر ترکرز، سفارت آمریکا در ترینیداد و توباگو، و خبرگزاری رویترز؛ ف.ق/س.ن
Radio Eram

FREE
VIEW