نیازمند تشکیل یک نهاد ملی با حضور نمایندگان رشته‌های صنایع‌دستی هستیم

نیازمند تشکیل یک نهاد ملی با حضور نمایندگان رشته‌های صنایع‌دستی هستیمبه گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا از میراث آریا، پویا محمودیان در اولین نشست و هم اندیشی با معاونان صنایع‌دستی ادارات‌کل میراث‌فرهنگی استان‌های سراسر کشور در سال ۱۴۰۰ که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، گفت: در استان‌ها باید یک نهاد ملی در حوزه صنایع‌دستی داشته باشیم؛ این نهاد ملی به‌عنوان صدای بخش خصوصی می‌تواند مطالبه‌گری کند و بازوی اجرایی وزارتخانه، صدای گویای بخش خصوصی و مطالبه‌گر باشد. از معاونان صنایع دستی استانی انتظار می‌رود برای تشکیل جامعه‌ای که میان همه ذی‌نفعان صنایع‌دستی ارتباط برقرار می‌کند و با حضور نمایندگان رشته‌های صنایع‌دستی استان به مسائل و مشکلات هنرمندان می‌پردازد، کمک کنند. محمودیان حل کردن مسائل و مشکلات هنرمندان و صنعتگران صنایع‌دستی را اولویت نخست معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور عنوان کرد و افزود: در آینده‌ای نزدیک با امضای تفاهم‌نامه با بنیاد برکت حمایت‌های جدیدی از هنرمندان صنایع‌دستی را آغاز می‌کنیم. معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور افزود: با وجود شیوع کرونا، سال گذشته در اکثر هفته..

نیازمند تشکیل یک نهاد ملی با حضور نمایندگان رشته‌های صنایع‌دستی هستیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا از میراث آریا، پویا محمودیان در اولین نشست و هم اندیشی با معاونان صنایع‌دستی ادارات‌کل میراث‌فرهنگی استان‌های سراسر کشور در سال ۱۴۰۰ که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، گفت: در استان‌ها باید یک نهاد ملی در حوزه صنایع‌دستی داشته باشیم؛ این نهاد ملی به‌عنوان صدای بخش خصوصی می‌تواند مطالبه‌گری کند و بازوی اجرایی وزارتخانه، صدای گویای بخش خصوصی و مطالبه‌گر باشد.

از معاونان صنایع دستی استانی انتظار می‌رود برای تشکیل جامعه‌ای که میان همه ذی‌نفعان صنایع‌دستی ارتباط برقرار می‌کند و با حضور نمایندگان رشته‌های صنایع‌دستی استان به مسائل و مشکلات هنرمندان می‌پردازد، کمک کنند.

محمودیان حل کردن مسائل و مشکلات هنرمندان و صنعتگران صنایع‌دستی را اولویت نخست معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور عنوان کرد و افزود: در آینده‌ای نزدیک با امضای تفاهم‌نامه با بنیاد برکت حمایت‌های جدیدی از هنرمندان صنایع‌دستی را آغاز می‌کنیم.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور افزود: با وجود شیوع کرونا، سال گذشته در اکثر هفته‌ها رویدادهای مهمی داشتیم، مثل بررسی پرونده شهرهای ملی در نیمه اول سال و اعطای لوح‌ها در نیمه دوم سال که قطعا تأثیرگذاری ویژه‌ای داشت، برگزاری پنجمین دوره مسابقه و جشنواره فجر صنایع‌دستی، برگزاری نخستین نمایشگاه ملی مجازی صنایع‌دستی و … نیز از مهمترین اقدامات سال ۱۳۹۹ بود.

نوروز امسال نیز در تزئین محل سخنرانی رهبر معظم انقلاب، از صنایع‌دستی ایرانی استفاده شده بود که این نشان‌دهنده جایگاه صنایع‌دستی مورد توجه معظم‌له قرار دارد.

محمودیان با اشاره به مشکلات حوزه صنایع‌دستی کشور در سال گذشته، یادآور شد: با وجود تمام سختی‌ها و کمبودها سال ۹۹ را توانستیم با سربلندی پشت سر بگذاریم و صنایع‌دستی را به‌عنوان یکی از جریانات مهم اقتصادی، فرهنگی اجتماعی کشور مورد توجه قرار گرفت.

محمودیان به آغاز موج چهارم کرونا در کشور اشاره کرد و اظهار داشت: از معاونان صنایع‌دستی می‌خواهم نمایشگاه ملی مجازی صنایع‌دستی را خیلی جدی بگیرند و با تشویق هنرمندان و صنعتگران و تبلیغات در فضای رسانه‌ای از ظرفیت‌های فروش آنلاین استفاده کنند.

در این نشست تعدادی از معاونان صنایع‌دستی استان‌ها به بیان نظر و دیدگاه‌های خود درباره برنامه ها و اقدامات و مشکلات حوزه صنایع دستی در استان خود پرداختند.

Radio Eram

FREE
VIEW