خانه / بالا / نگرانی علی خامنه‌ای نسبت به حضور “خائنان” در حوزۀ علمیه قم

نگرانی علی خامنه‌ای نسبت به حضور “خائنان” در حوزۀ علمیه قم

رهبر حکومت اسلامی ایران، علی خامنه‌ای، در دیدار با جمعی از طلاب و روحانیان حوزۀ علمیه قم از آنان خواست تا نگذارند “خائنان” نقش مرکزی شهر قم و حوزۀ علمیه را کم‌رنگ کنند.

«محبت نیوز»- علی خامنه‌ای هشدار داد که “انگیزه هایی وجود دارند که فضای قم را تغییر دهند” یا به گفتۀ وی “فضا و روحیه انقلابی قم را کم رنگ کنند.” رهبر حکومت اسلامی ایران سپس تأکید کرد که “از کید و مکر دشمن نباید غافل شد.”

او گفت : “بزرگان و جوانان قم باید نگذارند دست های خائن، نقش کانونی قم را در انقلاب کم رنگ کنند.” علی خامنه‌ای از قم و حوزۀ علمیه آن به عنوان “سرچشمۀ اصلی” و “پشتوانۀ معنوی” حکومت اسلامی یاد کرد که به ادعای وی حرکتی جهانی است که تازه در آغاز راه خود به سر می‌برد. در ناآرامی های یک سال گذشته شهر قم یکی از کانون های مهم اعتراض علیه حکومت مذهبی ایران بود.

هفتۀ گذشته، رئیس دفتر رهبر جمهوری اسلامی ایران، محمدی گلپایگانی، در سخنرانی در حضور مدرسان و طلاب حوزۀ علمیه قم مدعی شده بود که سرویس های جاسوسی بریتانیا در حوزۀ علمیه قم نفوذ کرده و به گفتۀ وی هدف این نفوذ ایجاد “جریان های انحرافی” است. رئیس دفتر خامنه‌ای سپس خواستار شناسایی این جریان‌ها به منظور مقابله با آنها شده بود.

این اولین بار نیست که رهبر جمهوری اسلامی نسبت به رسوخ اندیشه های عرفی در میان روحانیان ایران و خطر سلطۀ سکولاریسم در حوزه های علمیه هشدار می دهد.

همچنین بررسی کنید

دستگیری یک اسلامگرای سوری به اتهام برنامه ریزی برای حمله به یک کلیسا

«مصطفی آلومر» ۲۱ ساله که از سال ۲۰۱۶ به عنوان پناهنده وارد آمریکا شده، به …

عضو مجلس خبرگان: درباره جانشین رهبر حق سوال پرسیدن هم وجود ندارد!

حیدری نماینده خوزستان در خبرگان می‎گوید اعضای کمیسیون ویژه حتی حق افشای اطلاعات خود را …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super