خانه / بالا / نگرانی علی خامنه‌ای نسبت به حضور “خائنان” در حوزۀ علمیه قم

نگرانی علی خامنه‌ای نسبت به حضور “خائنان” در حوزۀ علمیه قم

رهبر حکومت اسلامی ایران، علی خامنه‌ای، در دیدار با جمعی از طلاب و روحانیان حوزۀ علمیه قم از آنان خواست تا نگذارند “خائنان” نقش مرکزی شهر قم و حوزۀ علمیه را کم‌رنگ کنند.

«محبت نیوز»- علی خامنه‌ای هشدار داد که “انگیزه هایی وجود دارند که فضای قم را تغییر دهند” یا به گفتۀ وی “فضا و روحیه انقلابی قم را کم رنگ کنند.” رهبر حکومت اسلامی ایران سپس تأکید کرد که “از کید و مکر دشمن نباید غافل شد.”

او گفت : “بزرگان و جوانان قم باید نگذارند دست های خائن، نقش کانونی قم را در انقلاب کم رنگ کنند.” علی خامنه‌ای از قم و حوزۀ علمیه آن به عنوان “سرچشمۀ اصلی” و “پشتوانۀ معنوی” حکومت اسلامی یاد کرد که به ادعای وی حرکتی جهانی است که تازه در آغاز راه خود به سر می‌برد. در ناآرامی های یک سال گذشته شهر قم یکی از کانون های مهم اعتراض علیه حکومت مذهبی ایران بود.

هفتۀ گذشته، رئیس دفتر رهبر جمهوری اسلامی ایران، محمدی گلپایگانی، در سخنرانی در حضور مدرسان و طلاب حوزۀ علمیه قم مدعی شده بود که سرویس های جاسوسی بریتانیا در حوزۀ علمیه قم نفوذ کرده و به گفتۀ وی هدف این نفوذ ایجاد “جریان های انحرافی” است. رئیس دفتر خامنه‌ای سپس خواستار شناسایی این جریان‌ها به منظور مقابله با آنها شده بود.

این اولین بار نیست که رهبر جمهوری اسلامی نسبت به رسوخ اندیشه های عرفی در میان روحانیان ایران و خطر سلطۀ سکولاریسم در حوزه های علمیه هشدار می دهد.

همچنین بررسی کنید

«دُکان نبش اعتکاف»؛ چرا از منبرها «کلیسا» را نفی می کنند؟

نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین می‎گوید، اعتکاف باید با مسائل روز جامعه گره …

اعتراف “حسن روحانی” به وضعیت نامناسب معیشتی مردم ایران

رئیس جمهوری اسلامی در پیام نوروزی خود اعتراف کرد که مردم ایران از نظر معیشتی …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super