خانه / اقتصادی / نوبخت: قیمت بنزین در سال ۹۷ افزایش نمی‌یابد

نوبخت: قیمت بنزین در سال ۹۷ افزایش نمی‌یابد

سخنگوی دولت در نشست خبری خود اعلام کرد که قیمت حامل‌های انرژی از جمله بنزین در سال آینده افزایش نخواهد یافت.

محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت و رئیس سازمان برنامه و بودجه، سه‌شنبه ۶ فوریه / ۱۷ بهمن در بخشی از نشست رسانه‌ای خود با اشاره به سیاست دولت در مورد قیمت حامل‌های انرژی در سال آینده، گفت: «اگر اصلاحی در قیمت حامل‌های انرژی صورت گیرد، در ارتباط با سیاست یارانه‌ای نیست و صرفاً منابع را در جهت توسعه اشتغال باید داشته باشیم؛ این‌طور می‌توان گفت که قیمت حامل‌های انرژی افزایش نمی‌یابد.»

نوبخت اصلاح قیمت حامل‌های انرژی و بنزین را بحث مهمی خواند و هدف از افزایش قیمت در این زمینه آن را فقرزدایی و حل مسائل کشور دانست. او با این حال گفت: «دولت قطعاً قیمت بنزین و سایر حامل‌های انرژی در سال ۹۷ را افزایش نمی‌دهد.»

محمدباقر نوبخت پیش از این، از احتمال افزایش قیمت بنزین به ۱۵۰۰ الی ۱۶۰۰ تومان در هر لیتر در سال آینده خبر داده بود.

در لایحه بودجه سال ۹۷، دولت در نظر گرفته بود که از جمله از  ۱۷ و نیم هزار میلیارد تومان درآمد ناشی از افزایش قیمت حامل‌های انرژی برای ایجاد شغل استفاده کند.

مرکز پژوهش‌های مجلس اما افزایش قیمت حامل‌های انرژی را در تضاد با ایجاد اشتغال ارزیابی و پیش‌بینی کرده و گفته بود افزایش قیمت انرژی ممکن است رشد اقتصادی را به میزان یک درصد کاهش دهد و این کاهش رشد به معنای از میان رفتن ۳۶۰ تا ۴۸۰ هزار شغل موجود خواهد بود.

به‌رغم اصرار دولت به افزایش قیمت حامل‌های انرژی، اعتراض‌های سراسری در ایران مجلس را در بررسی بودجه سال آینده محتاط‌ کرد.

لایحه بودجه ۹۷، شامگاه ۹ بهمن پس از بازنگری به صحن علنی مجلس بازگشت و به‌گفته بهروز نعمتی، سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس افزایش قیمت حامل‌های انرژی در بررسی مجدد لایحه رأی نیاورد.

بودجه پیشنهادی دولت برای سال ۹۷ یک بودجه انقباضی است که بخشی از درآمدهای آن از افزایش قیمت‌ها از جمله قیمت حامل‌های انرژی تأمین می‌شد.

 

همچنین بررسی کنید

شش عضو سپاه “قدس” و سه نهاد مالی در فهرست جدید تحریم‌های آمریکا

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا اعلام کرده که با همکاری امارات متحده عربی یک شبکه …

وزیر اقتصاد فرانسه درباره تحریم‌های فراسرزمینی آمریکا علیه ایران: اروپا باید برای دفاع از استقلال‌ اقتصادی خود به پا خیزد

برونو لومر، وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه روز جمعه ۱۱ مه/۲۱ اردیبهشت اعلام کرد برای …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super