نماینده چابهار: کسانی که فاجعه زاهدان را رقم زدند باید مجازات شوند

نماینده چابهار: کسانی که فاجعه زاهدان را رقم زدند باید مجازات شوند نماینده چابهار در مجلس شورای اسلامی کشتار معترضان زاهدان در هشتم مهر را «حادثه هولناک» خواند و خواهان مجازات کسانی شد که به گفته او، فاجعه زاهدان را رقم زدند. معین‌الدین سعیدی در نشست علنی روز یکشنبه ۱۵ آبان‌ مجلس گفت که شمار کشته‌‌ها و زخمی‌های تیراندازی در زاهدان با هیچ‌یک از اعتراضات سال‌های اخیر قابل مقایسه نیست. او در ادامه تصریح کرد: «آنان که فاجعه زاهدان را رقم زدند، در هر لباس و جایگاهی که هستند باید مجازات شوند». آقای سعیدی همچنین با اشاره به کشته شدن معترضان در خاش در روز ۱۳ آبان گفت که «برخی به جای التیام، نمک به زخم مردم پاشیدند» و در وصف مردم معترض «از الفاظ اغتشاش‌گر و تجزیه‌طلب استفاده کردند». او خطاب به ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری، گفت که تا دیر نشده تدبیر کنید. در واکنش به این اظهارات، نایب‌رئیس مجلس مدعی شد که کشتار مردم در پی «حملات مسلحانه به نیروی انتظامی» اتفاق افتاده است. عبدالرضا مصری همچنین در مورد نحوه برخورد با معترضان مدعی شد که همین الان هم «نیروی انتظامی دارد مقداری با تساهل کار را از ..

نماینده چابهار: کسانی که فاجعه زاهدان را رقم زدند باید مجازات شوند در پایان هفتمین هفته از اعتراضات سراسری در ایران، مردم معترض خاش به خیابان‌ها آمدند اما تجمع در این شهرستان توسط نیروهای امنیتی به خشونت کشیده شد

نماینده چابهار در مجلس شورای اسلامی کشتار معترضان زاهدان در هشتم مهر را «حادثه هولناک» خواند و خواهان مجازات کسانی شد که به گفته او، فاجعه زاهدان را رقم زدند.

معین‌الدین سعیدی در نشست علنی روز یکشنبه ۱۵ آبان‌ مجلس گفت که شمار کشته‌‌ها و زخمی‌های تیراندازی در زاهدان با هیچ‌یک از اعتراضات سال‌های اخیر قابل مقایسه نیست.

او در ادامه تصریح کرد: «آنان که فاجعه زاهدان را رقم زدند، در هر لباس و جایگاهی که هستند باید مجازات شوند».

آقای سعیدی همچنین با اشاره به کشته شدن معترضان در خاش در روز ۱۳ آبان گفت که «برخی به جای التیام، نمک به زخم مردم پاشیدند» و در وصف مردم معترض «از الفاظ اغتشاش‌گر و تجزیه‌طلب استفاده کردند».

او خطاب به ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری، گفت که تا دیر نشده تدبیر کنید.

در واکنش به این اظهارات، نایب‌رئیس مجلس مدعی شد که کشتار مردم در پی «حملات مسلحانه به نیروی انتظامی» اتفاق افتاده است.

عبدالرضا مصری همچنین در مورد نحوه برخورد با معترضان مدعی شد که همین الان هم «نیروی انتظامی دارد مقداری با تساهل کار را از پیش می‌برد».

فرماندار خاش نیز در همان روز جمعه، تیراندازی مستقیم به مردم را به افراد «مشکوک» و «ناشناس» نسبت داده بود.

بر اساس آخرین برآورد سازمان حقوق بشر ایران، تاکنون دست کم ۳۰۴ نفر در اعتراضات اخیر ایران کشته شده‌اند که استان سیستان و بلوچستان با ۱۱۸ نفر، بیشترین شمار کشته‌ها در سرکوب اعتراضات مردمی توسط نیروهای امنیتی را داشته است.

با استفاده از گزارش‌های ایلنا، ایسنا و رادیو فردا/ د.خ./آ.ت.
Radio Eram

FREE
VIEW