نمایشگاه هنرمندان ایرانی در باختر تاجیکستان گشایش یافت

نمایشگاه هنرمندان ایرانی در باختر تاجیکستان گشایش یافتبه گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، همزمان با برپایی هفته فرهنگی ایران در تاجیکستان، نمایشگاه دستاوردها و آثار خلق شده اهالی فرهنگ و هنر ایران در کاخ فرهنگ شهر باختر تاجیکستان با حضور مسئولان ایران و تاجیکستان در شهر باختر این کشور گشایش یافت. در این نمایشگاه هنری که با حضور محمود سالاری معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در کاخ فرهنگ شهر تاجیکستان گشایش یافت، دستاوردهای هنری اهالی فرهنگ و هنری ایران اسلامی، ضمن معرفی کامل روند خلق و تولید، این آثار در معرض دید مخاطبان تاجیکستانی قرار گرفت. در این نمایشگاه هنری آثاری از حوزه صنایع دستی مشبک فلز و فیروزه کوبی استاد باقر نفری از شهرضای اصفهان، خوشنویسی و خط استاد علیرضا بزرکار، مینا کاری سفال استاد حسنی، دوخت و دوز استاد زهرا حسینی، آثاری از فرش و گلیم تبریز در استان آذربایجان شرقی و آثاری از دیگر هنرمندان به نمایش گذاشته شده است. همزمان با برپایی هفته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کشور دوشنبه پایتخت تاجیکستان، آثار نفیسی از دیگر اصحاب فرهنگ و هنر میهن اسلامی ایران در معرض دید عل..

نمایشگاه هنرمندان ایرانی در باختر تاجیکستان گشایش یافتنمایشگاه هنرمندان ایرانی در باختر تاجیکستان گشایش یافت

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، همزمان با برپایی هفته فرهنگی ایران در تاجیکستان، نمایشگاه دستاوردها و آثار خلق شده اهالی فرهنگ و هنر ایران در کاخ فرهنگ شهر باختر تاجیکستان با حضور مسئولان ایران و تاجیکستان در شهر باختر این کشور گشایش یافت.

در این نمایشگاه هنری که با حضور محمود سالاری معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در کاخ فرهنگ شهر تاجیکستان گشایش یافت، دستاوردهای هنری اهالی فرهنگ و هنری ایران اسلامی، ضمن معرفی کامل روند خلق و تولید، این آثار در معرض دید مخاطبان تاجیکستانی قرار گرفت.

در این نمایشگاه هنری آثاری از حوزه صنایع دستی مشبک فلز و فیروزه کوبی استاد باقر نفری از شهرضای اصفهان، خوشنویسی و خط استاد علیرضا بزرکار، مینا کاری سفال استاد حسنی، دوخت و دوز استاد زهرا حسینی، آثاری از فرش و گلیم تبریز در استان آذربایجان شرقی و آثاری از دیگر هنرمندان به نمایش گذاشته شده است.

همزمان با برپایی هفته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کشور دوشنبه پایتخت تاجیکستان، آثار نفیسی از دیگر اصحاب فرهنگ و هنر میهن اسلامی ایران در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است.
به گزارش ایرنا، هفته فرهنگی و نمایشگاه دستاوردهای فرهنگی و هنری ایران تا ۱۵ آبان ماه در شهرهای دوشنبه، خجند و باختر گشایش یافته و در معرض دید مردم این کشور قرار می گیرد. هفته فرهنگی ایران در تاجیکستان با حضور محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و همتای تاجیکستانی خود افتتاح شد. بیش از ۵۰ نفر از اهالی فرهنگ و هنر ایرانی دستاودهای خود را در این رویداد بزرگ ارائه می دهند.
هفته فرهنگی و نمایشگاه دستاوردهای فرهنگی و هنری ایران در تاجیکستان به همت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار می شود.

Radio Eram

FREE
VIEW