نفت آبادانِ فصل نوزدهم وجود خارجی ندارد / جزو تیم‌های موفق در یارگیری هستیم

نفت آبادانِ فصل نوزدهم وجود خارجی ندارد / جزو تیم‌های موفق در یارگیری هستیم ایسنا/خوزستان سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان با اشاره به عملکرد موفق این باشگاه در نقل و انتقالات، گفت: صنعت نفت، جزو دو سه تیم موفق در یارگیری است. سیداکبر پورموسوی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص آخرین وضعیت تیم فوتبال نفت آبادان پیش از شروع لیگ بیستم، اظهارکرد: شرایط نفت روز به روز و هفته به هفته در حال بهتر شدن است اما نکته مهم این است باتوجه به مشخص نبودن تکلیف باشگاه، تمرینات تیم خیلی دیر آغاز شد اما پس از شروع کار نیز سیاست‌گذاری و هدف‌گذاری باشگاه، جوان‌تر و بومی‌تر شدن تیم بود. ضمن این‌که خود من همیشه در تیم‌هایی که کار کرده‌ام دوست داشتم با جوانان کار کنم. به هر حال امسال در نفت آبادان تلاش کرده‌ایم، ترکیبی از جوانان و باتجربه‌ها را کنار هم داشته باشیم تا شرایط خوبی برای تیم رقم بخورد. وی ادامه داد: بازیکنان ما باید هر روز باانگیزه و هدف بیشتری در تمرینات حضور پیدا کنند و یک رفتار و زندگی حرفه‌ای داشته باشند و این‌که زود هم اشباع نشوند و کاملا در خدمت تیم و باشگاه باشند. مردم و هواداران نیز باید صبر..

نفت آبادانِ فصل نوزدهم وجود خارجی ندارد / جزو تیم‌های موفق در یارگیری هستیم

نفت آبادانِ فصل نوزدهم وجود خارجی ندارد / جزو تیم‌های موفق در یارگیری هستیم

ایسنا/خوزستان سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان با اشاره به عملکرد موفق این باشگاه در نقل و انتقالات، گفت: صنعت نفت، جزو دو سه تیم موفق در یارگیری است.

سیداکبر پورموسوی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص آخرین وضعیت تیم فوتبال نفت آبادان پیش از شروع لیگ بیستم، اظهارکرد: شرایط نفت روز به روز و هفته به هفته در حال بهتر شدن است اما نکته مهم این است باتوجه به مشخص نبودن تکلیف باشگاه، تمرینات تیم خیلی دیر آغاز شد اما پس از شروع کار نیز سیاست‌گذاری و هدف‌گذاری باشگاه، جوان‌تر و بومی‌تر شدن تیم بود. ضمن این‌که خود من همیشه در تیم‌هایی که کار کرده‌ام دوست داشتم با جوانان کار کنم. به هر حال امسال در نفت آبادان تلاش کرده‌ایم، ترکیبی از جوانان و باتجربه‌ها را کنار هم داشته باشیم تا شرایط خوبی برای تیم رقم بخورد.

وی ادامه داد: بازیکنان ما باید هر روز باانگیزه و هدف بیشتری در تمرینات حضور پیدا کنند و یک رفتار و زندگی حرفه‌ای داشته باشند و این‌که زود هم اشباع نشوند و کاملا در خدمت تیم و باشگاه باشند. مردم و هواداران نیز باید صبر و حوصله داشته باشند و از تیم نفت حمایت کنند تا امسال بتوانیم در کنار هم نتایج خوبی به دست آوریم.

جزو دو سه تیم موفق در یارگیری هستیم

سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان درباره امیدواری مردم خوزستان به احیای بازیکنان استان از جمله حسن بیت‌سعید، مهدی زبیدی، محمد طیبی و نصاری، گفت: با توجه به زمانی که در اختیار داشتیم و همچنین علاقه و عِرق خود من به بازیکنان خوزستانی و احیای این بازیکنان، تلاش داشتیم، بازیکنانی را باتوجه به توانایی‌ فنی و اخلاقی‌شان جذب کنیم و باید بگویم علی‌رغم این‌که نفت آبادان دیر وارد بازار نقل و انتقالات شد اما خوب یارگیری کرد. باشگاه نفت آبادان بدهی‌های سنگینی از سال‌های قبل دارد و اگر دوستان کم‌لطفی نکنند، شاید جزو دو، سه تیم موفق در جذب بازیکن در فصل نقل و انتقالات بوده‌ایم. به هر حال باتوجه به زمانی که از دست داده بودیم باید نفراتی را جذب می‌کردیم که هم قبلا کنار هم کار کرده بوده باشند و هم این‌که از نظر فنی و اخلاقی با ترکیب نفت آبادان سازگاری داشته باشند.

عملکرد مدیریت باشگاه در نقل و انتقالات موفقیت‌آمیز بود

وی افزود: به نظر من عملکرد مدیریت باشگاه نفت آبادان موفقیت‌آمیز بود زیرا چند کار را با هم انجام داد؛ اول این‌که بازیکنانی مثل فاخر تهامی، ساکی و عبدالله ناصری را که از نفت آبادان رفته بودند، بازگرداند، دوم این‌که توانست با ریکانی، مطلق‌زاده، اهل شاخه و حنفی تمدید قرارداد کند و در کنار این موارد نیز با بازیکنان دیگری موفق به عقد قرارداد شد. این‌ها موفقیت‌هایی است که شاید چندان رسانه‌ها به آن نپرداختند. باشگاه نفت آبادان نزدیک به ۱۲ میلیارد تومان بدهی دارد اما در جذب بازیکن موفق کار کرد و به نظرم این لطف خداوند بود که شامل حال ما شد که توانستیم چنین قدم‌هایی را برداریم.

امروز یا فردا، پنجره نقل و انتقالات باشگاه باز می‌شود

پورموسوی درباره بازشدن پنجره نقل و انتقالات باشگاه نفت آبادان و ثبت قرارداد بازیکنان جدید این تیم نیز عنوان کرد: طی روزهای گذشته باشگاه تلاش بسیاری داشت تا بتواند این مشکل را رفع کند و فکر می‌کنم امرزو یا فردا پنجره نقل و انتقالات باشگاه نفت آبادان با پرداخت بدهی‌ها باز خواهد شد.

اگر فرصت‌مان بیشتر بود، بازهم همین نفرات را انتخاب می‌کردم

وی در پاسخ به این سوال اگر باشگاه نفت آبادان به موقع وارد بازار نقل و انتقالات می‌شد، آیا باز هم همین نفرات فعلی را برای نفت انتخاب می‌کردید؟ گفت: شک نکنید که به همین صورت است. البته آن موقع می‌توانستیم به موقع نقاط ضعف تیم را پوشش دهیم و فرصت‌سوزی نمی‌شد. حتی اگر زودتر از این وارد بازار نقل و انتقالات می‌شدیم، می‌توانستیم نفراتی که جزو شاکله اصلی تیم بودند و از نفت رفتند را هم برگردانیم و در واقع شاکله تیم حفظ می‌شد.

نفت آبادان فصل نوزدهم، وجود خارجی ندارد

سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان در پاسخ به این سوال که برخی انتظار دارند صنعت نفتی که سال گذشته در رده هفتم قرار گرفت، امسال به مقام بهتر از هفتمی دست پیدا کند، آن هم در شرایطی که امسال نفت با مشکلات بسیاری در جذب بازیکن و آغاز تمرینات خود مواجه بوده است، عنوان کرد: بله، برخی چنین انتظاری را دارند اما همان‌طور که اشاره داشتم، نفت امسال برای ورود به بازار نقل و انتقالات و اصلا چگونگی تیم‌داری در لیگ بیستم با مشکلات بسیاری مواجه بود و همین باعث شد فرصت زیادی را از دست بدهیم. من به عنوان مسئول کادر فنی و تیم، تمام تلاشم را برای موفقیت نفت آبادان و کسب بهترین نتیجه به کار می‌گیرم اما باید بپذیریم آیا تیمی که فصل گذشته در رده هفتم قرار گرفت، برای لیگ بیستم نیز وجود دارد؟ همان‌طور که همه هواداران می‌دانند، نفت شاکله اصلی تیم فصل گذشته خود را از دست داده است و آن تیم دیگر وجود خارجی ندارد. این تیم برای رسیدن به موفقیت به ۸ تا ۱۰ هفته وقت نیاز دارد. ما از سوم آبان‌ماه شروع به جذب بازیکن کردیم و زمانی که از اردوی تهران بازگشتیم، تقریبا نفرات تیم مشخص شدند.

وی درباره تعویق لیگ نیز خاطر نشان کرد: تعویق لیگ برای نفت آبادان که تمرینات خود را دیر آغاز کرده بود، خوب بود اما به خاطر کرونا، نگران مردم هستیم و امیدوارم هرچه سریع‌تر شرایط بهتر شود.

۵۰ درصد توان‌مان را نداریم

پورموسوی درباره اولین دیدار این تیم در لیگ بیستم مقابل پیکان، گفت: همیشه اولین بازی‌ها شرایط خاص خود را دارند و طبیعتا وقتی میزبان هم باشیم، فشار روحی و روانی خود را دارد که البته در این زمینه با بازیکنان صحبت کرده‌ایم. تمام تلاش من این است که امسال موفقیتی برای خودم کسب کنم، ضمن این‌که جایگاه و شان باشگاه نفت آبادان نیز حفظ شود. تیم نفت آبادان از پتانسیل لازم برای رسیدن به موفقیت برخوردار است و اگر هواداران‌مان در کنارمان بودند، شرایط خیلی بهتری داشتیم. جای هواداران‌مان خالی است و باید بگویم ۵۰ درصد از توان‌مان را به دلیل این‌که هواداران امسال نمی‌توانند در ورزشگاه حاضر شوند، نداریم. تیم‌های میهمان زمانی که به آبادان می‌آمدند و هواداران نیز در ورزشگاه حضور داشتند، واقعا بازی را برای رقبای نفت سخت می‌کردند.

انتهای پیام