نشست خبری چهار مقام ارشد کابینه ترامپ درباره فرمان اجرایی علیه دیوان کیفری بین‌المللی

نشست خبری چهار مقام ارشد کابینه ترامپ درباره فرمان اجرایی علیه دیوان کیفری بین‌المللی ساعاتی پس از آنکه رئیس‌جمهوری آمریکا فرمانی اجرایی درباره تحریم برخی از اعضای دیوان کیفری بین‌المللی را صادر کرد، چهار تن از اعضای ارشد کابینه او از این فرمان استقبال کردند و بار دیگر یادآور شدند که ایالات متحده عضو این دیوان نیست و احکامش را به رسمیت نمی‌شناسد. بر اساس فرمان اجرایی دونالد ترامپ، قضات و کارمندان دیوان کیفری بین‌المللی که شهروندان آمریکایی را هدف تحقیقات، بازداشت، محاکمه یا حبس قرار دهند تحریم خواهند شد. پس از امضای این فرمان اجرایی، چهار تن از اعضای ارشد کابینه آقای ترامپ شامل مایک پومپئو، وزیر خارجه، مارک اسپر، وزیر دفاع، ویلیام بار، دادستان کل، و رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، از این تصمیم قدردانی کردند. هر چهار مقام ارشد دولت آمریکا در این نشست خبری تأکید کردند ایالات متحده عضو دیوان کیفری بین‌المللی نیست و احکام این دیوان درباره آمریکا را نقض حاکمیت خود تلقی می‌کند. این مقام‌ها همچنین ضمن تأکید بر اینکه ایالات متحده در «اساسنامه رم» که مبنای تأسیس این دیوان بود عضویت..

نشست خبری چهار مقام ارشد کابینه ترامپ درباره فرمان اجرایی علیه دیوان کیفری بین‌المللی

ساعاتی پس از آنکه رئیس‌جمهوری آمریکا فرمانی اجرایی درباره تحریم برخی از اعضای دیوان کیفری بین‌المللی را صادر کرد، چهار تن از اعضای ارشد کابینه او از این فرمان استقبال کردند و بار دیگر یادآور شدند که ایالات متحده عضو این دیوان نیست و احکامش را به رسمیت نمی‌شناسد.

بر اساس فرمان اجرایی دونالد ترامپ، قضات و کارمندان دیوان کیفری بین‌المللی که شهروندان آمریکایی را هدف تحقیقات، بازداشت، محاکمه یا حبس قرار دهند تحریم خواهند شد.

پس از امضای این فرمان اجرایی، چهار تن از اعضای ارشد کابینه آقای ترامپ شامل مایک پومپئو، وزیر خارجه، مارک اسپر، وزیر دفاع، ویلیام بار، دادستان کل، و رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، از این تصمیم قدردانی کردند.

هر چهار مقام ارشد دولت آمریکا در این نشست خبری تأکید کردند ایالات متحده عضو دیوان کیفری بین‌المللی نیست و احکام این دیوان درباره آمریکا را نقض حاکمیت خود تلقی می‌کند.

این مقام‌ها همچنین ضمن تأکید بر اینکه ایالات متحده در «اساسنامه رم» که مبنای تأسیس این دیوان بود عضویتی نداشته است تصریح کردند که اجازه نخواهند داد شهروندان آمریکا هدف بازداشت یا محاکمه این دیوان قرار بگیرند.

دیوان کیفری بین‌المللی حدود شش ماه پیش مجوز تحقیق درباره ارتکاب جنایات جنگی در افغانستان توسط نیروهای آمریکایی و دیگر طرف‌های درگیر را صادر کرد.

Radio Eram

FREE
VIEW