خانه / آخرین خبرها / نتانیاهو حمله به سایت موشکی سوریه را تلویحی تائید کرد؛ برخی گزارشها از مرگ چند عضو سپاه حکایت دارند

نتانیاهو حمله به سایت موشکی سوریه را تلویحی تائید کرد؛ برخی گزارشها از مرگ چند عضو سپاه حکایت دارند

روزنامه تایمز اسرائیل با نقل سخنان اخیر بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل، آن را تائید تلویحی حمله اخیر اسرائیل به مرکز توسعه موشکی مصیاف در نزدیکی شهر حماه در سوریه توصیف کرد.

نخست‌وزیر اسرائیل در تازه ترین موضع گیری خود، گفته است این کشور به عملیات «در تمامی جبهه‌ها، از جمله جبهه شمالی» ادامه خواهد داد و به کسی اجازه نخواهد «قدرت بگیرد و اسرائیل را تهدید» کند.

ارتش سوریه روز شنبه خبر داده بود که جنگنده‌های اسرائیلی به این مرکز حمله کرده‌اند. براساس اعلام تلویزیون دولتی روسیه در این حمله شش سرباز مجروح شده و چند ساختمان تخریب شدند.

با این حال دیده‌بان حقوق‌بشر سوریه که در بریتانیا مستقر است، خبر از آن داد که در این حمله دست‌کم ۱۵ تن زخمی شده‌اند. براساس گزارش این سازمان دست‌کم چهار عضو سپاه پاسداران و هفت نفر از نیروهای شبه‌نظامی وابسته به ایران هم در این حمله کشته شدند.

توئیتر فارسی آقای نتانیاهو نیز بخش هایی از سخنان او را منتشر کرد.

  

اسرائیل از جمله مخالفان اصلی حضور نظامی ایران در سوریه است. مقام‌های اسرائیل طی سال‌های اخیر اعلام کرده‌اند که اجازه نخواهند نداد نیروهای نظامی ایران در مرز سوریه و اسرائیل مستقر شوند.

یک مقام ارشد اسرائیل آبان ماه سال گذشته به رویترز گفته بود که اسرائیل در دو سال اخیر بیش از دویست حمله را علیه اهداف ایران در سوریه انجام داده است.

 

همچنین بررسی کنید

پومپئو: رفتار تهدید آمیز حکومت ایران تحمل نخواهد شد

وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه ۲۷ شهریور پس از دیدار با ولیعهد عربستان در جده …

پرزیدنت ترامپ: تا دو روز آینده تحریم‌های قابل توجهی علیه جمهوری اسلامی اعلام خواهیم کرد

رئیس جمهوری ایالات متحده ساعتی بعد از توئیت از افزایش فشار بر جمهوری اسلامی، گفت …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super