خانه / بالا / موسسه پیو: اعمال خشونت و تبعیض علیه اقلیت‌های دینی در دنیا افزایش یافته است

موسسه پیو: اعمال خشونت و تبعیض علیه اقلیت‌های دینی در دنیا افزایش یافته است

در تحقیقات مرکز پیو آمده است که تبعیض و خشونت در خاورمیانه و شمال آفریقا نسبت به اقلیت‌های دینی به مراتب بیشتر شده است.

«محبت نیوز»- بر اساس پژوهش‌های مرکز پژوهشی Pew در واشنگتن خشونت و تبعیض بر ضد اقلیت‌های دینی در جهان رو به افزایش است. بیشترین تبعیض در کشورهای خاورمیانه و آفریقای شمالی نسبت به اقلیت‌های دینی می‌شود.

به نقل از دویچه وله، مرکز پژوهشی Pew در واشنگتن روز دوشنبه ۲۴ تیر (۱۵ ژوئیه) نتایج پژوهشی در زمینه وضع اقلیت‌های دینی در جهان را منتشر کرد. بر اساس این نتایج اعمال خشونت و تبعیض علیه اقلیت‌های دینی در تمام دنیا، از آسیا تا اروپا در حال افزایش است.

به عنوان مثال در ۲۰ کشور اروپایی در رابطه با استفاده از پوشش‌هایی با انگیزه‌های مذهبی محدودیت‌هایی اعمال می‌شود. در سال ۲۰۱۷ میلادی ۵۲ کشور در جهان فشار بر جمعیت‌های دینی گوناگون را در مقایسه با ده سال قبل از آن افزیش داده‌اند. یک دهه پیش ۱۲ کشور کم‌تر از حالا دست به اعمال خشونت علیه اقلیت‌های دینی و مذهبی می‌زدند.

در گزارش آمده است که تبعیض و خشونت در خاورمیانه و شمال آفریقا نسبت به اقلیت‌های دینی به مراتب بیشتر است. اسلام در ۱۷ کشور از ۲۰ کشور خاورمیانه دین رسمی است. در عربستان قوانینی به شدت خشن بر ضد کسانی وجود دارد که قوانین و پرنسیب‌های اسلام را زیر سوال می‌برند. در تایلند بودایی‌ها در مقابل سایر ادیان امتیازات بسیاری دارند. در چین تنها حق برگزاری مراسم مذهبی برای برخی جمعیت‌های پذیرفته است.

این پژوهش در عین حال می‌گوید که مجادله و تنش میان خود گروه‌های مذهبی در جهان کاهش یافته است. در سال ۲۰۱۷ تنش‌میان گروه‌های مذهبی مختلف در ۵۷ کشور نسبت به سال ۲۰۰۷ بوده است. مرکز پژوهشی Pew یک موسسه معتبر است که دست به تحقیق در ۱۹۸ کشور جهان می‌زند و از منابع اطلاعاتی سازمان ملل متحد و سازمان‌های غیردولتی استفاده می‌کند.

همچنین بررسی کنید

هندوهایی که یک مسلمان را به ظن ذبح گاو کشتند تبرئه شدند

دادگاهی در هند شش مرد هندوی متهم به قتل یک دامدار مسلمان را که چند …

نقش «مبشرین مسیحی» در تربیت ادبا و روشنفکران تاریخ معاصر ایران+عکس

مدرسه سن‌لویی که سال ۱۲۴۰ خورشیدی در لاله‌زار توسط مبشرین مسیحی کاتولیک تاسیس شد تا …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super