مهلت ۱۰ روزه جمهوری اسلامی به اینستاگرام برای معرفی «نماینده رسمی» در ایران

مهلت ۱۰ روزه جمهوری اسلامی به اینستاگرام برای معرفی «نماینده رسمی» در ایران مرکز ملی فضای مجازی با ارسال نامه اعتراضی رسمی به شرکت متا، شرکت مادر برخی شبکه‌های اجتماعی، از جمله اینستاگرام، خواستار معرفی «نماینده رسمی» به جمهوری اسلامی طی ۱۰ روز آینده شده است. به گزارش ایسنا، مرکز ملی فضای مجازی اینستاگرام را متهم به «بسترسازی برای توسعه اغتشاشات اخیر و عدم پاسخگویی و مسئولیت‌پذیری در خصوص مکاتبات رسمی پیشین توسط نهادهای مسئول ایرانی به شرکت متا» کرده است. جمهوری اسلامی از زمان آغاز اعتراضات مردمی، محدودیتهای گسترده‌ای بر فضای مجازی اعمال کرده و دسترسی به اینستاگرام برای شهروندان را نیز مسدود کرده است. مرکز ملی فضای مجازی اکنون با ارسال نامه رسمی خطاب به مارک زاکربرگ مدیر ارشد شرکت متا، در راستای «عدم رعایت قوانین مصوبه کشور ایران و قوانین داخلی پلتفرم» از طریق دفتر حافظ منافع جمهوری اسلامی در واشینگتن نسبت به عملکرد پلتفرمهای این شرکت اعتراض کرده است. در این نامه، پلتفرم‌های شرکت متا متهم به «انتشار سازمان‌یافته اخبار خلاف واقع، ترویج رفتارهای تبعیض‌آمیز و نفرت‌پراکنی، ترغیب خشونت ..

مهلت ۱۰ روزه جمهوری اسلامی به اینستاگرام برای معرفی «نماینده رسمی» در ایران

مرکز ملی فضای مجازی با ارسال نامه اعتراضی رسمی به شرکت متا، شرکت مادر برخی شبکه‌های اجتماعی، از جمله اینستاگرام، خواستار معرفی «نماینده رسمی» به جمهوری اسلامی طی ۱۰ روز آینده شده است.

به گزارش ایسنا، مرکز ملی فضای مجازی اینستاگرام را متهم به «بسترسازی برای توسعه اغتشاشات اخیر و عدم پاسخگویی و مسئولیت‌پذیری در خصوص مکاتبات رسمی پیشین توسط نهادهای مسئول ایرانی به شرکت متا» کرده است.

جمهوری اسلامی از زمان آغاز اعتراضات مردمی، محدودیتهای گسترده‌ای بر فضای مجازی اعمال کرده و دسترسی به اینستاگرام برای شهروندان را نیز مسدود کرده است.

مرکز ملی فضای مجازی اکنون با ارسال نامه رسمی خطاب به مارک زاکربرگ مدیر ارشد شرکت متا، در راستای «عدم رعایت قوانین مصوبه کشور ایران و قوانین داخلی پلتفرم» از طریق دفتر حافظ منافع جمهوری اسلامی در واشینگتن نسبت به عملکرد پلتفرمهای این شرکت اعتراض کرده است.

در این نامه، پلتفرم‌های شرکت متا متهم به «انتشار سازمان‌یافته اخبار خلاف واقع، ترویج رفتارهای تبعیض‌آمیز و نفرت‌پراکنی، ترغیب خشونت و ناآرامی‌های اجتماعی، نقض حاکمیت ملی و نقض حقوق کاربران از طریق اعمال استانداردهای دوگانه و زمینه‌سازی فعالیت تبلیغی و عملیاتی گروه‌های تروریستی، تبعیض نژادی و قومی، تجزیه‌طلبی و زمینه سازی برای جرائم سازمان یافته از جمله نقل و انتقال و معامله سلاح جنگی و موادمخدر» شده است.

در این نامه شواهدی درباره ادعاها مطرح نشده است.

همچنین نهادهای حقوق بشری خود ایران را متهم به قطع اینترنت و انسداد شبکه‌های اجتماعی برای پنهان کردن سرکوب خونین اعتراضات مسالمت‌آمیز مردمی متهم می‌کنند.

با استفاده از گزارش‌های ایسنا، رادیو فردا. د.خ
Radio Eram

FREE
VIEW