خانه / بالا / مهلت فیفا به ایران برای لغو ممنوعیت ورود زنان به ورزشگاه‌ها

مهلت فیفا به ایران برای لغو ممنوعیت ورود زنان به ورزشگاه‌ها

کمیسیون مشاوره حقوق بشری فیفا خواسته است که یک ضرب‌الاجل برای ایران در رابطه با صدور مجوز ورود زنان به ورزشگاه‌ها تعیین کند.

«محبت نیوز»- ورود زنان به بسیاری از ورزشگاه‌ها برای تماشای مسابقات فوتبال از سال‌های ابتدایی پس از انقلاب ایران ممنوع اعلام شد و این ممنوعیت همچنان ادامه دارد.

حالا فدراسیون بین‌المللی فوتبال در گزارش جدید خود با اشاره به موضوع ممنوعیت حضور تماشاچیان زن در میادین ورزشی در زمان برگزاری مسابقات فوتبال آورده است: «فیفا به طور خاص تبعیض، از جمله تبعیض براساس جنسیت را تحریم می‌کند.»

در سال‌های اخیر اجازه ورود تعداد معدودی از زنان به ورزشگاه‌ها به صورت مجدد صادر شد. به عنوان مثال روز شنبه ۱۹ آبان ماه سال جاری برخی زنان اجازه یافتند وارد ورزشگاه آزادی شوند تا از نزدیک به تماشای بازی فوتبال تیم‌های پرسپولیس و کاشیما بنشینند.

کمیسیون مشاوره حقوق بشری فیفا اعلام کرد که این فدراسیون باید مهلت مشخصی برای ایران تعیین کند که همتراز با توقعات فیفا در مورد مسائل حقوق بشری است.

این کمیسیون همچنین از فیفا خواسته است تا در صورت عدم رفع تبعیض، جریمه‌های خاصی برای ایران در نظر بگیرد. فیفا هنوز تاریخ ضرب‌الاجل و میزان جریمه احتمالی برای ایران را اعلام نکرده است.

همچنین بررسی کنید

آنچه نظام از «حوزه‌‌های علمیه» می‌‎خواهد: تربیت طلاب همتراز انقلاب!

محور سخنرانی‌‌های حوزویان در آغاز سال تحصیلی ۹۸ بر لزوم تربیت «طلبه در تراز انقلاب …

اکثر کانادایی ها از قانون منع استفاده از «نمادهای مذهبی» حمایت کردند

در حالی که “جاستین ترودو” تصویب قانون ممنوعیت استفاده از نمادهای مذهبی و بخصوص حجاب …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super