خانه / بالا / ممنوعیت حجاب در مدارس ابتدایی اتریش تصویب شد

ممنوعیت حجاب در مدارس ابتدایی اتریش تصویب شد

پارلمان اتریش قانونی را تصویب کرد که به موجب آن به سر کردن روسری در مدارس ابتدایی این کشور ممنوع می‌شود.

«محبت نیوز»- این طرح توسط حزب حاکم به پارلمان ارائه شده بود. اگرچه در متن قانون مصوب، نامی از اسلام نیامده است و تنها اعلام شده که این ممنوعیت شامل «لباس ایدئولوژیک یا مذهبی» است که با پوشاندن سر مرتبط باشد، اما نمایندگان متعلق به هر دو حزب عضو ائتلاف حاکم تصریح کرده‌اند که این قانون روسری اسلامی را هدف گرفته است.

دولت گفته است پوشش سر گروه‌های مذهبی سیک‌ها و یهودیان از این قانون استثنا شده‌اند، زیرا قانون به اشیایی اشاره دارد که «تمام سر یا بخش عمده‌ای از آن را می‌پوشانند.»

جامعه مسلمانان اتریش قانون جدید را «بی‌شرمانه» و «تاکتیکی تفرقه‌افکنانه» خوانده است، با این حال اعلام کرده که این قانون تنها شمار معدودی از دختران را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

نمایندگان مخالف این طرح در پارلمان می‌گویند که قصد دولت بیش از اینکه صلاح کودکان باشد، ارائه چهره‌ای مثبت از خود در سرخط خبرهاست.

دو حزب ائتلاف راستگرای حاکم، حزب آزادی اتریش و حزب خلق اتریش، در سال ۲۰۱۷ میلادی با وعدۀ اجرایی کردن سیاست‌های ضدمهاجرتی به قدرت رسیدند.

این لایحه با رأی مثبت اعضای ائتلاف حاکم و گروه‌های راستگرا در ژارلمان به تصویب رسید، اما گروه‌های مخالف دولت به آن رأی منفی دادند.

سازمان‌های اسلامی اتریش اعلام کرده‌اند که برای لغو این مصوبه، که به طور خاص تبعیض علیه مسلمانان محسوب می‌شود،‌ از طریق قانونی تلاش خواهند کرد.

همچنین بررسی کنید

دیدار دختر «کشیش ویکتور» با ترامپ در حاشیه نشست پیشبرد آزادی‎های مذهبی

دابرینا بِت تمرز، دختر کشیش «ویکتور بِت تمرز و شامیرام عیسوی» در دیداری با دونالد …

دفاع «پینک» از عکس دویدن فرزندان‌اش در بنای یادبود نسل‌کشی یهودیان

«پینک» به منتقدان عکسی که اخیرن در اینستاگرام منتشر کرده بود اعتراض کرد و گفت …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super