خانه / اخبار / مقررات تازه و سخت استرالیا برای مقابله با پناهجویان

مقررات تازه و سخت استرالیا برای مقابله با پناهجویان

قانون جدید وضعیت سه هزار پناهجویی را که در حال حاضر در پاپوآ گینه نو و جزیره نائورو نگهداری می‌شوند به شدت پیچیده‌تر می‌کندImage copyrightReuters

دولت استرالیا قوانین سخت‌گیرانه جدیدی درخصوص پناهجویان ارایه کرده است. این طرح هفته آینده برای رای‌گیری در پارلمان کشور مطرح می‌شود.

بر اساس پیشنهاد دولت این کشورآندسته از پناهجویانی که از طریق دریا به این کشور می‌آیند هرگز اجازه ورود و یا زندگی در این کشور را نخواهند داشت.

ملکوم ترنبال، نخست‌وزیر استرالیا، می‌گوید این طرح باعث توقف فعالیت قاچاقچیان انسان خواهد شد چون پناهجویان می‌دانند که تلاش آنها برای ورود به استرالیا ناکام خواهد ماند.

قانون جدید وضعیت سه هزار پناهجویی را که در حال حاضر در پاپوآ گینه نو و جزیره نائورو نگهداری می‌شوند به شدت پیچیده‌تر می‌کند.

در چارچوب این قوانین تازه در صورت تصویب پارلمان، ممنوعیت دائم‌العمر ورود به خاک استرالیا شامل افرادی که به عنوان توریست و یا تجارت وارد کشور می‌شوند و یا با یک استرالیایی ازدواج می کنند، خواهد شد.

براساس سیاست‌های مهاجرتی دولت استرالیا، پناهجویانی که با قایق خود را به سواحل این کشور برسانند، یا برگردانده می‌شوند و یا به اردوگاه‌های پناهجویان در پاپوآ گینه نو و جزیره نائورو اعزام می‌شوند.

سازمان عفو بین‌الملل پیشتر در گزارشی با انتقاد از سیاست‌های مهاجرپذیری دولت استرالیا، شرایط اردوگاه نائورو برای پناهجویان را “شکنجه” توصیف کرده بود.

این سازمان در گزارش خود با اشاره به این اردوگاه، رفتار با پناهجویان را “مسامحه و قساوت سیستماتیک” خوانده و گفته بود که بسیاری از از پناهجویان برای رهایی از شرایط “شبه زندان” مجبور به خودکشی می‌شوند.

همچنین بررسی کنید

کار جدید مستندساز ایرانی ساکن کانادا درباره یک شخصیت تاثیرگذار هندی

منبع پخش – https://ir.voanews.com/a/movie/4689743.html

موگرینی از آمریکا و روسیه خواست به توافق منع آزمایش موشک های میانبرد پایبند بمانند

منبع پخش – https://ir.voanews.com/a/us-eu-russia/4687760.html

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super