خانه / بالا / مفتی مشهور عربستانی: منظور از «ذبیح» اسماعیل نیست، اسحاق است

مفتی مشهور عربستانی: منظور از «ذبیح» اسماعیل نیست، اسحاق است

یک مفتی مشهور عربستانی مطابق با آنچه که در کتاب مقدس بیان گردیده است اعلام نمود که منظور از «ذبیح» که در قرآن از او سخن به میان آمده، اسماعیل نیست، بلکه اسحاق است.

«محبت نیوز»- شیخ صالح المغامسی که در برنامه «الابواب المتفرقه» در شبکه ام بی سی سخن می گفت، اعلام نمود که تفسیرش از قرآن این است که «ذبیح» اسحاق است نه برادرش اسماعیل.

المغامسی در ادامه افزود: «هنگامی که در خواب به حضرت ابراهیم دستور داده شده که پسرش را قربانی کند، برخلاف فهم بیشتر مفسران و علمای مسلمان، منظور حضرت اسحاق بود.»

وی در ادامه افزود: «حضرت ابراهیم در حالی که ۷۵ سال داشت، هاجر و پسرش اسماعیل را در مکه ترک کرد و به میان قوم خود بازگشت تا آنها را هدایت کند و در آن هنگام با ساره ازدواج کرد و از او صاحب اسحاق شد و در همین زمان دستور خداوند در خواب به او رسید که پسرش را قربانی کند.»

گفته های مفتی سعودی با واکنش های تند کاربران اسلامگرای شبکه های اجتماعی همراه گردید و در مخالفت با آن گفتند که دلایل روشن قرآنی وجود دارد که نشان می دهد مقصود از ذبیح همان اسماعیل است نه اسحاق.

شایان ذکر است در قرآن درباره پسری که خدا به ابراهیم وعده داد اطلاعات ضد و نقیض وجود دارد. کتاب مقدس می گوید که این پسر، اسحاق بود. مفسران اسلامی می گویند اسماعیل بود. به باور آنان قرآن تعلیم می دهد این اسماعیل بود که ابراهیم به قربانگاه برد، نه اسحاق (برخلاف پیدایش فصل ۲۲)

همچنین بررسی کنید

سلطان شکر منتقد «معماری غربی» شد

برای اغلب مردم عادی اجاره مسکن ارزان به سختی ممکن است. بنابراین نمی‎توانند نقشی در …

مشکلات جدی روحی و روانی پناهجویان غیر قانونی در سوئد

یک تحقیق جدید در مورد وضعیت روانی پناهجویان غیر قانونی که بدون مدرک و به …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super