خانه / بالا / مصباح یزدی: گوشت گوسفند می‌تواند حرام هم باشد!

مصباح یزدی: گوشت گوسفند می‌تواند حرام هم باشد!

شیخ محمد تقی مصباح یزدی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم مدعی شد که احتمال حرام بودن خوردن گوشت گوسفند در شرایطی وجود دارد.

 

«محبت نیوز»- در پی گرانی گوشت در ایران، آیت الله محمد تقی مصباح یزدی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در مراسم اختتامیه اجلاسیه مسئولان انجمن های هنری سازمان بسیج هنرمندان ایران که در تهران برگزار شد، اظهار داشت: خوردن گوشت گوسفند سفارش هم شده است ولی اگر در شرایطی قرار گیرد می تواند حرام هم باشد.

به گزارش وب سایت “اصلاح نیوز”، وی با انتقاد از هنر موجود در ایران و غرب گفت : نمی شود هر هنری را بد دانست و اگر جایی نیز بد است باید ببینیم که چه اتفاقی افتاده است؛ خوردن گوشت گوسفند سفارش هم شده است ولی اگر در شرایطی قرار گیرد می تواند حرام هم باشد؛ هنر نیز همین گونه است و اگر شرایط آن تغییر کند و نیت و تاثیرگذاری آن عوض شود، شرایط نتیجه ای آن نیز تغییر می کند.

گفتنی است قیمت گوشت سفید و قرمز طی ماه های اخیر در ایران به شدت بالا رفته است. صف‌های طویل مردم کشور برای خرید گوشت قرمز و توزیع اینترنتی آن انتقاد نمایندگان مجلس این کشور را نیز برانگیخته و نمایندگان آن را توهین به مردم دانسته اند.

علیرضا سلیمی، عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ایران اواخر بهمن ماه امسال با انتقاد از این موضوع گفت که بی‌تدبیری‌ها سبب شده صف‌های طولانی برای خرید فقط چند کیلو گوشت به وجود آیند و مردم ناچار به تحمل این صف‌ها باشند در حالی که این بی‌تدبیری توهین به مردم ایران است.

همچنین بررسی کنید

اردوغان: نفرت از مسلمانان به وضوح پیش روی ما است

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه می گوید با «نفرت پراکنی بر ضد اسلام» باید …

«دُکان نبش اعتکاف»؛ چرا از منبرها «کلیسا» را نفی می کنند؟

نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین می‎گوید، اعتکاف باید با مسائل روز جامعه گره …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super