مشاور وزیر آموزش و پرورش از ماموریت جدید طلاب در مدارس خبر داد

مشاور وزیر آموزش و پرورش از ماموریت جدید طلاب در مدارس خبر داد دبیر ستاد همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش می‌گوید ماموریت‌های جدیدی در راستای اجرای طرح «امین» برای دخیل کردن طلاب در آموزش دانش‌آموزان تعریف شده که «توجه به سبک زندگی اسلامی - ایرانی و ارائه مشاوره با رویکرد اسلامی» از جمله آنهاست. حمید نیکزاد روز جمعه ۴ آذر ماه در ادامه گفت که بخش قابل توجهی از طلاب زن و مرد در سال تحصیلی جاری به جمع مربیان طرح امین پیوسته‌اند. او شهریورماه امسال نیز گفته بود هم‌اکنون ۲۰ هزار روحانی به واسطه طرح امین در مدارس کشور فعالیت دارند. آقای نیکزاد روز جمعه در ادامه تصریح کرد حضور روحانیون «متخصص در امر تربیت کودک و نوجوان» در میان دانش‌آموزان در جهت پاسخگویی به نیاز اساسی دینی است تا با ایجاد فرصت گفت‌وگوی چهره به چهره هویت دینی دانش‌آموزان تقویت شود. بر اساس همکاری وزارت آموزش و پرورش با حوزه‌های علمیه و مصوبه‌ای از مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۷۵، قرار است تا «۲۵ هزار طلبه زن و مرد» در نظام آموزشی کشور استخدام شوند. این وزارتخانه در اردیبهشت سال گذشته رسماً اعلام کرد که هدف از اجرای این..

مشاور وزیر آموزش و پرورش از ماموریت جدید طلاب در مدارس خبر داد

دبیر ستاد همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش می‌گوید ماموریت‌های جدیدی در راستای اجرای طرح «امین» برای دخیل کردن طلاب در آموزش دانش‌آموزان تعریف شده که «توجه به سبک زندگی اسلامی – ایرانی و ارائه مشاوره با رویکرد اسلامی» از جمله آنهاست.

حمید نیکزاد روز جمعه ۴ آذر ماه در ادامه گفت که بخش قابل توجهی از طلاب زن و مرد در سال تحصیلی جاری به جمع مربیان طرح امین پیوسته‌اند.

او شهریورماه امسال نیز گفته بود هم‌اکنون ۲۰ هزار روحانی به واسطه طرح امین در مدارس کشور فعالیت دارند.

آقای نیکزاد روز جمعه در ادامه تصریح کرد حضور روحانیون «متخصص در امر تربیت کودک و نوجوان» در میان دانش‌آموزان در جهت پاسخگویی به نیاز اساسی دینی است تا با ایجاد فرصت گفت‌وگوی چهره به چهره هویت دینی دانش‌آموزان تقویت شود.

بر اساس همکاری وزارت آموزش و پرورش با حوزه‌های علمیه و مصوبه‌ای از مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۷۵، قرار است تا «۲۵ هزار طلبه زن و مرد» در نظام آموزشی کشور استخدام شوند. این وزارتخانه در اردیبهشت سال گذشته رسماً اعلام کرد که هدف از اجرای این تصمیم، «اسلامی کردن مدارس» است.

همچنین مسئولان حوزه با استناد به مصوبه‌ای از شورای عالی انقلاب فرهنگی، می‌گویند که «۱۰ درصد از کل استخدام‌ها در آموزش و پرورش باید از میان طلبه‌ها باشد».

با استفاده از گزارش‌های ایسنا و رادیو فردا؛ د.خ/س.ن
Radio Eram

FREE
VIEW