مردم در شهر میلان ایتالیا روی یک تندیس یادآور دوران استعماری این کشور شعارهای ضدتبعیض‌نژادی نوشتند

تظاهرکنندگان در شهر میلان ایتالیا روی مجسمه ایندرو مونتانلی، روزنامه‌نگار و نویسنده ایتالیایی که اعتراف کرده بود در سال های ۱۹۳۰ و هنگام اقامتش در اریتره، که در آن زمان یکی از مستعمره‌های ایتالیا بود، یک همسر ۱۲ ساله اریتره‌ای اختیار کرده بود، رنگ پاشیدند و شعارهایی از جمله «نژادپرست» و «متجاوز» نوشتند. به گزارش آسوشیتدپرس، مجسمه ایندرو مونتانلی که در پارکی با همین نام واقع است یکی از مراکز تظاهرات «جان سیاه‌پوستان مهم است» بوده و بار دیگر گذشته استعماری ایتالیا را یادآور شده است. مونتانلی که در سال ۲۰۰۱ در ۹۲ سالگی درگذشت یکی از روزنامه‌نگاران محترم و مورد تقدیر زمان محسوب می شود که حتی در سال ۲۰۰۰ توسط موسسه مطبوعات در شهر وین اتریش، در میان ۵۰ نفر از قهرمانان آزادی مطبوعات، مورد تقدیر قرار گرفت.

تظاهرکنندگان در شهر میلان ایتالیا روی مجسمه ایندرو مونتانلی، روزنامه‌نگار و نویسنده ایتالیایی که اعتراف کرده بود در سال های ۱۹۳۰ و هنگام اقامتش در اریتره، که در آن زمان یکی از مستعمره‌های ایتالیا بود، یک همسر ۱۲ ساله اریتره‌ای اختیار کرده بود، رنگ پاشیدند و شعارهایی از جمله «نژادپرست» و «متجاوز» نوشتند.

به گزارش آسوشیتدپرس، مجسمه ایندرو مونتانلی که در پارکی با همین نام واقع است یکی از مراکز تظاهرات «جان سیاه‌پوستان مهم است» بوده و بار دیگر گذشته استعماری ایتالیا را یادآور شده است.

مونتانلی که در سال ۲۰۰۱ در ۹۲ سالگی درگذشت یکی از روزنامه‌نگاران محترم و مورد تقدیر زمان محسوب می شود که حتی در سال ۲۰۰۰ توسط موسسه مطبوعات در شهر وین اتریش، در میان ۵۰ نفر از قهرمانان آزادی مطبوعات، مورد تقدیر قرار گرفت.

Radio Eram

FREE
VIEW