مرحله دوم تجهیز موزه ملی آرایشگری ایران انجام شد

مرحله دوم تجهیز موزه ملی آرایشگری ایران انجام شدبه گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، آیین رونمایی از بخش دوم تجهیزات موزه ملی آرایشگری ایران عصر روز چهارشنبه ٢۴ دی ٩٩ با حضور جمعی از اساتید پیشکسوتان، شاغلان و فعالان این صنف از سراسر کشور در مجموعه باغ موزه نگارستان تهران برگزار شد. در این آیین، تجهیزات و وسایل آرایشگری با قدمت چند دهه به نمایش گذاشته شد که پس از نمایش یک روزه به گنجینه باز گردانده می شود و به زودی با راه اندازی و افتتاح رسمی موزه ملی آرایشگری در معرض بازدید عمومی قرار خواهد گرفت. بخش نخست تجهیز موزه ملی آرایشگران در نهم آذرماه ٩٩ راه اندازی شد و قراراست قبل از پایان سال ١٣٩٩ موزه ملی آرایشگری رسما افتتاح شود. ١٩ نوامبر روز جهانی آرایشگری است و در تقویم رسمی کشور مصادف با ٢٨ آبان ماه از پیشکسوتان، هنرمندان و شاغلان این حرفه تجلیل می شود. همزمان با این آیین از نادعلی یوسف پور ، محمد مسکین فام (گلکار)، اکبر ساعدی، ابوالقاسم مجدکمایی، ربیع رسولی خشت مسجد به عنوان پیشکسوتان آرایشگری و به پاس یک عمر فعالیت در این رشته و زنده نگه داشتن سنت های آرایشگری با اهدای لوح تجلیل شد. ..

مرحله دوم تجهیز موزه ملی آرایشگری ایران انجام شد

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، آیین رونمایی از بخش دوم تجهیزات موزه ملی آرایشگری ایران عصر روز چهارشنبه ٢۴ دی ٩٩ با حضور جمعی از اساتید پیشکسوتان، شاغلان و فعالان این صنف از سراسر کشور در مجموعه باغ موزه نگارستان تهران برگزار شد.

در این آیین، تجهیزات و وسایل آرایشگری با قدمت چند دهه به نمایش گذاشته شد که پس از نمایش یک روزه به گنجینه باز گردانده می شود و به زودی با راه اندازی و افتتاح رسمی موزه ملی آرایشگری در معرض بازدید عمومی قرار خواهد گرفت.

بخش نخست تجهیز موزه ملی آرایشگران در نهم آذرماه ٩٩ راه اندازی شد و قراراست قبل از پایان سال ١٣٩٩ موزه ملی آرایشگری رسما افتتاح شود.


١٩ نوامبر روز جهانی آرایشگری است و در تقویم رسمی کشور مصادف با ٢٨ آبان ماه از پیشکسوتان، هنرمندان و شاغلان این حرفه تجلیل می شود.

همزمان با این آیین از نادعلی یوسف پور ، محمد مسکین فام (گلکار)، اکبر ساعدی، ابوالقاسم مجدکمایی، ربیع رسولی خشت مسجد به عنوان پیشکسوتان آرایشگری و به پاس یک عمر فعالیت در این رشته و زنده نگه داشتن سنت های آرایشگری با اهدای لوح تجلیل شد.

حسین نورالدین حاج حسینی مدیرعامل شرکت بین المللی مکاپ و موسس و بنیانگذاران موزه ملی آرایشگری در حاشیه این آیین به خبرنگار فرهنگی ایرنا گفت: موزه ملی آرایشگری با هدف حفظ هویت ملی و ثبت هنر و مهارت آرایش در ادوار تاریخ کشور تاسیس می شود.

حاج حسینی با بیان اینکه آرایشگری یا سلمانی از مشاغل سنتی و ریشه دار در فرهنگ اقوام ایرانی است، اظهار داشت: با راه اندازی موزه ملی آرایشگری تلاش می کنیم ضمن صیانت از حرفه، هنر و مهارت آرایشگری، با نمایش تجهیزات و وسایل قدیمی این شغل، در راستای جذب گردشگر داخلی و خارجی گام برداریم و رویدادهای ملی و بین المللی در این حوزه برگزار کنیم.

وی گفت: اقدامات اولیه برای ثبت موزه و دریافت مجوز و تهیه فضا و ساختمان لازم انجام شده است که با کمک و حمایت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، موزه فعالیت خود را به عنوان یک مجموعه خصوصی قبل از پایان سال ١٣٩٩ آغاز خواهد کرد.