مدیرکل دفتر موسیقی درگذشت هنرمند کاشانی را تسلیت گفت

مدیرکل دفتر موسیقی درگذشت هنرمند کاشانی را تسلیت گفت به گزارش ایرنا از روابط عمومی دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در بخشی از پیام محمد الهیاری برای درگذشت سیداحمد حلی آمده است: خبر درگذشت سیداحمد حلی، خواننده پیشکسوت موسیقی سنتی، بار دیگر جامعه موسیقی را در غم از دست دادن عزیزی دیگر فرو برد. مرحوم حلی هنرمندی تاثیرگذار در موسیقی بود و شاگردان زیادی در کلاس آواز، وامدار دانش و تجربیات ایشان بودند. اینجانب درگذشت این هنرمند ارجمند را به خانواده محترم‌شان و جامعه موسیقی تسلیت عرض می‌کنم و از درگاه حضرت حق، صبر و اجری شایسته برای‌شان مسئلت می‌کنم. سید احمد حلی خواننده پیشکسوت موسیقی ایرانی که مدتی به دلیل ابتلا به ویروس کرونا و در پی آن، تشدید بیماری کلیوی اش در بیمارستان شهید بهشتی کاشان بستری بود، بامداد امروز پنجم اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ دارفانی را وداع گفت. این هنرمند موسیقی ردیف دستگاهی ایران متولد ۱۳۳۱ شهر کاشان بود و آواز را نزد محمد قراملکی و استاد حجازی فراگرفت. پس از آن در رادیو نزد صالح عظیمی دانشش را تکمیل کرد و سپس برای اجرا به رادیو نیز دعوت شد. زنده یاد حلی از سال ۱۳..

مدیرکل دفتر موسیقی درگذشت هنرمند کاشانی را تسلیت گفت مدیرکل دفتر موسیقی درگذشت هنرمند کاشانی را تسلیت گفت

به گزارش ایرنا از روابط عمومی دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در بخشی از پیام محمد الهیاری برای درگذشت سیداحمد حلی آمده است: خبر درگذشت سیداحمد حلی، خواننده پیشکسوت موسیقی سنتی، بار دیگر جامعه موسیقی را در غم از دست دادن عزیزی دیگر فرو برد.

مرحوم حلی هنرمندی تاثیرگذار در موسیقی بود و شاگردان زیادی در کلاس آواز، وامدار دانش و تجربیات ایشان بودند. اینجانب درگذشت این هنرمند ارجمند را به خانواده محترم‌شان و جامعه موسیقی تسلیت عرض می‌کنم و از درگاه حضرت حق، صبر و اجری شایسته برای‌شان مسئلت می‌کنم.

سید احمد حلی خواننده پیشکسوت موسیقی ایرانی که مدتی به دلیل ابتلا به ویروس کرونا و در پی آن، تشدید بیماری کلیوی اش در بیمارستان شهید بهشتی کاشان بستری بود، بامداد امروز پنجم اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ دارفانی را وداع گفت.
این هنرمند موسیقی ردیف دستگاهی ایران متولد ۱۳۳۱ شهر کاشان بود و آواز را نزد محمد قراملکی و استاد حجازی فراگرفت. پس از آن در رادیو نزد صالح عظیمی دانشش را تکمیل کرد و سپس برای اجرا به رادیو نیز دعوت شد.
زنده یاد حلی از سال ۱۳۶۱ همکاری خود را با رادیو و تلویزیون آغاز کرد و تا سال ۷۰ تمام وقت با این سازمان همکاری داشت و از آن زمان به کاشان بازگشت و با دایر کردن کلاس‌های آواز در کاشان، سهم قابل توجهی در آموزش آواز در این شهرستان داشت.
محمد معتمدی، چنگیز حبیبیان و علی اصغر اسماعیلی از هنرمندان موسیقی ایران از شاگردان زنده یاد حلی بودند.

Radio Eram

FREE
VIEW