مخالفت پزشکان با برگزاری لیگ برتر فوتبال، انتقاد حریرچی از فوتبالی‌ها

مخالفت پزشکان با برگزاری لیگ برتر فوتبال، انتقاد حریرچی از فوتبالی‌ها همزمان با مخالفت دست‌کم شش پزشک لیگ برتر فوتبال ایران با شروع دوباره این مسابقات در شرایط شیوع کرونا، معاون کل وزارت بهداشت نیز از پرسش‌ها از وی درباره آغاز دوباره مسابقات فوتبال در کشور انتقاد کرد. ایرج حریرچی، معاون وزیر، در گفت‌وگوی تلفنی با شبکه خبر گفت که تصمیم کمیته ملی مبارزه با کرونا در روز یک‌شنبه به فدراسیون فوتبال ابلاغ خواهد شد. وی با اشاره بر ادامه درگیری ایران و جهان با ویروس کرونا در ماه‌ها و فصل‌های آینده، تاکید کرد: «اگر بگوییم فوتبال در این مقطع نیست، مطمئن باشید در پاییز و زمستان هم نخواهد بود. بعضی دوستان فکر می‌کنند فقط همین لیگ امسال نیست و سراغ لیگ بعدی رفته‌اند تا فصل آینده ادامه پیدا کند.» این مقام وزارت بهداشت ایران به کنایه افزود که «مثل این که فوتبالی‌ها خیلی مطبوعاتی هستند. امروز آن قدر تلفنم زنگ خورده که آزاد نمانده است. من با همین تلفن شما دیگر با بحث برگزاری فوتبال خداحافظی می‌کنم.» مسعود خلیلیان، رئیس ستاد مبارزه با کرونا در ورزش، هم در گفت‌و‌گو با خبرگزاری ایلنا اعلام کرده که تنه..

مخالفت پزشکان با برگزاری لیگ برتر فوتبال، انتقاد حریرچی از فوتبالی‌ها

همزمان با مخالفت دست‌کم شش پزشک لیگ برتر فوتبال ایران با شروع دوباره این مسابقات در شرایط شیوع کرونا، معاون کل وزارت بهداشت نیز از پرسش‌ها از وی درباره آغاز دوباره مسابقات فوتبال در کشور انتقاد کرد.

ایرج حریرچی، معاون وزیر، در گفت‌وگوی تلفنی با شبکه خبر گفت که تصمیم کمیته ملی مبارزه با کرونا در روز یک‌شنبه به فدراسیون فوتبال ابلاغ خواهد شد.

وی با اشاره بر ادامه درگیری ایران و جهان با ویروس کرونا در ماه‌ها و فصل‌های آینده، تاکید کرد: «اگر بگوییم فوتبال در این مقطع نیست، مطمئن باشید در پاییز و زمستان هم نخواهد بود. بعضی دوستان فکر می‌کنند فقط همین لیگ امسال نیست و سراغ لیگ بعدی رفته‌اند تا فصل آینده ادامه پیدا کند.»

این مقام وزارت بهداشت ایران به کنایه افزود که «مثل این که فوتبالی‌ها خیلی مطبوعاتی هستند. امروز آن قدر تلفنم زنگ خورده که آزاد نمانده است. من با همین تلفن شما دیگر با بحث برگزاری فوتبال خداحافظی می‌کنم.»

مسعود خلیلیان، رئیس ستاد مبارزه با کرونا در ورزش، هم در گفت‌و‌گو با خبرگزاری ایلنا اعلام کرده که تنها ۳۰ رشته انفرادی می‌توانند فعالیت خود را آغاز کنند، اما درباره رشته‌های تیمی و فوتبال هنوز تصمیمی اتخاذ نشده است.

به گفته وی، تصمیم‌گیری درباره آغاز دوباره مسابقات فوتبال در ایران «به دور از شتاب‌زدگی» خواهد بود.

انتظارها در زمینه آغاز به کار لیگ برتر فوتبال ایران در حالی افزایش یافته که خبرگزاری فارس از مخالفت دست‌کم شش پزشک تیم‌های فوتبال ایران با این اقدام احتمالی خبر داده است.

کاوه ستوده، پزشک تیم استقلال، در این زمینه گفت: «کسانی که چنین تصمیمی برای لیگ گرفته‌اند فقط اسم این بیماری را شنیدند ولی من آن را لمس کردم و مرگ را جلوی چشمانم دیده‌ام… و به عنوان یک پزشک نگران هستم.»

مصطفی اکبری، پزشک تیم نساجی مازندران، هم اجرای پروتکل‌های بهداشتی در مسابقات فوتبال را «غیرممکن» دانسته و گفت: «از دولتمردان و همه مسئولان کشوری تقاضای عاجزانه دارم که اجازه ندهند به خاطر فوتبال با جان صدها بلکه هزاران نفر بازی شود.»

پدرام خداقلی‌زاده، پزشک تیم تراکتور تبریز، هم معتقد است: «سخن گفتن از پرواز و هتل اختصاصی خنده‌دار است. امکانات میزبانی برخی از شهرها به حدی ضعیف است که تیم‌ میزبان، تیم میهمان، تیم داوری و سایر مسافران همگی در یک هتل کوچک اسکان می‌یابند.»

تحت تاثیر همه‌گیری ویروس کرونا فوتبال در اکثر کشورهای جهان متوقف شده است.

به تازگی آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان اعلام کرد که بوندس‌لیگا می‌تواند از نیمه دوم ماه مه فعالیت خود را از سربگیرد.

لیگ‌های فوتبال کشورهای دیگر اعلام کرده‌اند که با دقت حرکت آلمان به سوی از سرگیری مسابقات را دنبال خواهند کرد.

تاکنون بیش از چهار میلیون و ۵۲۰ هزار نفر در جهان به ویروس جدید کرونا مبتلا شده و بیش از ۳۰۶ هزار نفر نیز بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

Radio Eram

FREE
VIEW