محمد دادکان خواستار بررسی دلالی و فساد در وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال شد

محمد دادکان خواستار بررسی دلالی و فساد در وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال شد محمد دادکان، رئیس فدراسیون فوتبال ایران در سال‌های ۸۱ تا ۸۵ محمد دادکان، از رؤسای پیشین فدراسیون فوتبال ایران، می‌گوید وزارت اطلاعات باید موضوع دلالی و فساد در وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال را بررسی کند. آقای دادکان همچنین از تعلیق قریب‌الوقوع کمیته ملی المپیک و فدراسیون فوتبال ایران خبر داده است. کمیته ملی المپیک در واکنش به اظهارات دادکان اعلام کرد که نامه‌ای مبنی بر تعلیق ورزش ایران از سوی کمیته بین‌المللی المپیک دریافت نکرده است. این کمیته همچنین دادکان را متهم کرد که در تعلیق قبلی فدراسیون نقش داشته و اظهارنظرهای او «قطعاً از سوی مراجع ذی‌ربط» پاسخ داده خواهد شد. بیشتر در این باره: کاسه صبر فیفا لبریز شد؛ فوتبال ایران در آستانه تعلیق محمد دادکان در مصاحبه دیروز ۱۴ خرداد با رادیو ایران، بر ارسال نامه تعلیق کل ورزش ایران از سوی کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) تأکید کرد، اما کمیته المپیک ایران اظهارات او را «کذب و احساسی و جعلی» خواند. رئیس اسبق فدراسیون فوتبال ایران گفت IOC این تصمیم را به خاطر عدم انجام مسا..

محمد دادکان خواستار بررسی دلالی و فساد در وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال شد

محمد دادکان، رئیس فدراسیون فوتبال ایران در سال‌های ۸۱ تا ۸۵
محمد دادکان، رئیس فدراسیون فوتبال ایران در سال‌های ۸۱ تا ۸۵

محمد دادکان، از رؤسای پیشین فدراسیون فوتبال ایران، می‌گوید وزارت اطلاعات باید موضوع دلالی و فساد در وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال را بررسی کند.

آقای دادکان همچنین از تعلیق قریب‌الوقوع کمیته ملی المپیک و فدراسیون فوتبال ایران خبر داده است.

کمیته ملی المپیک در واکنش به اظهارات دادکان اعلام کرد که نامه‌ای مبنی بر تعلیق ورزش ایران از سوی کمیته بین‌المللی المپیک دریافت نکرده است.

این کمیته همچنین دادکان را متهم کرد که در تعلیق قبلی فدراسیون نقش داشته و اظهارنظرهای او «قطعاً از سوی مراجع ذی‌ربط» پاسخ داده خواهد شد.

مهدی تاج علاقه‌ای به اصلاح اساسنامه و رفع ایرادهای فیفا نداشت بیشتر در این باره:

کاسه صبر فیفا لبریز شد؛ فوتبال ایران در آستانه تعلیق

محمد دادکان در مصاحبه دیروز ۱۴ خرداد با رادیو ایران، بر ارسال نامه تعلیق کل ورزش ایران از سوی کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) تأکید کرد، اما کمیته المپیک ایران اظهارات او را «کذب و احساسی و جعلی» خواند.

رئیس اسبق فدراسیون فوتبال ایران گفت IOC این تصمیم را به خاطر عدم انجام مسابقه بین ورزشکاران ایرانی و اسرائیلی اتخاذ کرده و ما با باید موضع خود را رسماً اعلام کنیم و دیگر نمی‌توانیم با سیاست یک بام و دو هوا پیش برویم.

در جوابیه کمیته المپیک ایران آمده ‌است: «اظهارات دادکان، بازی در زمین بیگانگان است. سال‌هاست از اخبار داخلی و بین‌المللی دور بوده و با طرح مسایل بیهوده، کذب، جنجالی و دروغ موجب تشویش اذهان عمومی می‌شود.»

این کمیته هشدار داده ‌است که اگر دادکان مستندات ادعایش مبنی بر تعلیق ورزش ایران را منتشر نکند، از طریق مراجع قضایی و حقوقی پیگیری خواهد کرد.

محمد دادکان علاوه بر انتقاد از کمیته ملی المپیک، انتقاداتی را نیز علیه وزارت ورزش و جوانان جمهوری اسلامی مطرح کرده است. رئیس اسبق فدراسیون فوتبال دربارهٔ ضرب‌الاجل فیفا گفت: «چگونه بگویم که یک مسئولی در این مملکت متوجه شود؟ تمام مشکلات ما برای وزارت ورزش است و در تنظیم اساسنامه نفوذ کرده. اگر کسی را برای پاسخگویی روی خط می‌آورید نگذارید ماله بکشد.»

دادکان تأکید کرد: «در جلسه معاونت اجتماعی ریاست‌جمهوری، به عبدالحمید احمدی و علی رغبتی گفتم در این اساسنامه دست نبرید. وجدان‌هایتان به درد بیاید. دست برده‌اید. تخلف کرده‌اید. وقتی فقط دو مدیر باشگاه حق رأی داشتند، حالا چطور شده ۳۲ نفر؟»

مهلت یک‌هفته‌ای فیفا برای اصلاح اساسنامه، امروز جمعه به پایان می‌رسد و شایعه تعلیق فدراسیون فوتبال در صداوسیما مطرح شده ‌است. مهدی محمدنبی، دبیر این فدراسیون، می‌گوید «چنین چیزی صحت ندارد».

اما دادکان می‌گوید: «علی‌آبادی می‌خواست فیفای اسلامی درست کند. این‌ها هم می‌خواهند همه چیز زیر نظر خودشان باشد. برای چی؟ شش ماه دیگر باید بروید و آدم‌های دیگر می‌آیند. چرا همه چیز را به هم می‌ریزید؟ چه بلایی سر این ورزش آورده‌اید؟ روحانی چرا نمی‌گوید همه جا شکست خوردیم و در ورزش هم خودمان را می‌زنیم زمین.»

فدراسیون فوتبال ایران با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده در موعد مقرر نسبت به ارسال متن پیش‌نویس اصلاح‌شده اقدام خواهد کرد.

در بیانیه فدراسیون فوتبال، با تکرار موضع کمیته المپیک نسبت به آقای دادکان آمده ‌است: «نکته تأسف‌برانگیز، برداشت‌های هدفمند علیه منافع فوتبال ملی است. انتشار شایعات غیرواقعی دربارهٔ تعلیق موجب ایجاد نگرانی بی‌مورد در جامعه می‌شود.»

روز سه‌شنبه جمعی از رؤسای پیشین فدراسیون فوتبال با حضور در وزارت ورزش جلسه‌ای را با مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان، و مهدی علی‌نژاد، معاون وزیر، برگزار کردند.

با این حال مدیرکل امور حقوقی وزارت ورزش گفته ‌است که تدوین مقررات و اساسنامه بر عهده فدراسیون فوتبال بوده و خبر دخالت مدیران وزارت ورزش و جوانان «کذب محض» است.

Radio Eram

FREE
VIEW