محمدعلی کشاورز بازیگر سرشناس ایران درگذشت

محمدعلی کشاورز، بازیگر پیشکسوت و سرشناس ایرانی، در سن ۹۰ سالگی درگذشت. رسانه های داخل ایران به نقل از از محمد طباطبایی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت این خبر را تایید کرده و گزارش دادند که محمدعلی کشاورز که به دلیل عارضه کلیوی از اوایل خرداد در بیمارستانی در تهران بستری بود، روز یکشنبه ۲۵ خرداد درگذشت. این بازیگر سرشناس، متولد ۱۳۰۹ در اصفهان بود و در آثار ماندگار در سینما، تئاتر و تلویزیون ایفای نقش کرده بود و در حدود ۵۰ فیلم سینمایی حضور داشت. از آثار ماندگار او می توان به مجموعه‌های تلویزیونی دایی‌جان ناپلئون، آتش بدون دود، هزاردستان، سربداران، افسانه سلطان و شبان و پدرسالار اشاره کرد. همچنین او در فیلم‌های درخشان از جمله کمال‌الملک، دلشدگان، مادر، ناصرالدین شاه اکتورسینما نقش آفرینی کرد و با کارگردانانی همچون علی حاتمی و بهرام بیضایی همکاری داشت. محمدعلی کشاورز به همراه علی نصیریان، جمشید مشایخی، داود رشیدی و عزت‌الله انتظامی پنج بازیگر مرد ماندگار در تاریخ سینمای ایران شناخته می شد.

محمدعلی کشاورز، بازیگر پیشکسوت و سرشناس ایرانی، در سن ۹۰ سالگی درگذشت.

رسانه های داخل ایران به نقل از از محمد طباطبایی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت این خبر را تایید کرده و گزارش دادند که محمدعلی کشاورز که به دلیل عارضه کلیوی از اوایل خرداد در بیمارستانی در تهران بستری بود، روز یکشنبه ۲۵ خرداد درگذشت.

این بازیگر سرشناس، متولد ۱۳۰۹ در اصفهان بود و در آثار ماندگار در سینما، تئاتر و تلویزیون ایفای نقش کرده بود و در حدود ۵۰ فیلم سینمایی حضور داشت.

از آثار ماندگار او می توان به مجموعه‌های تلویزیونی دایی‌جان ناپلئون، آتش بدون دود، هزاردستان، سربداران، افسانه سلطان و شبان و پدرسالار اشاره کرد. همچنین او در فیلم‌های درخشان از جمله کمال‌الملک، دلشدگان، مادر، ناصرالدین شاه اکتورسینما نقش آفرینی کرد و با کارگردانانی همچون علی حاتمی و بهرام بیضایی همکاری داشت.

محمدعلی کشاورز به همراه علی نصیریان، جمشید مشایخی، داود رشیدی و عزت‌الله انتظامی پنج بازیگر مرد ماندگار در تاریخ سینمای ایران شناخته می شد.

Radio Eram

FREE
VIEW