مایک پمپئو با ابراز خشم از حکم صادره علیه یک نظامی سابق آمریکا توسط روسیه، خواستار آزادی فوری او شد

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده با ابراز خشم از صدور حکم زندان برای پال ویلن، شهروند آمریکایی در روسیه، خواستار آزادی فوری او شد. وزیر خارجه ایالات متحده روز دوشنبه ۲۶ خرداد ماه با صدور بیانیه‌ای گفت: «ایالات متحده از تصمیم امروز دادگاهی در روسیه مبنی بر محکوم کردن پال ویلن پس از یک دادگاه محرمانه، بنا بر اسناد و شواهد محرمانه، و بدون دادن اجازه حضور شاهدان تیم دفاع، خشمگین است.» وزیر خارجه آمریکا افزود: «ما از بابت محرومیت آقای ویلن از داشتن تضمین‌های لازم برای برخورداری از یک محاکمه عادلانه - یعنی آن چیزی که روسیه، بنا بر تعهدات بین‌المللی حقوق بشری‌اش، موظف است در اختیار او قرار دهد - به شدت نگران هستیم.» آقای پمپئو با انتقاد شدید از رفتار مقامات روسیه با این زندانی آمریکایی - از جمله عدم رسیدگی به نیازهای درمانی او، عدم ارائه یک دادگاه منصف و مستقل، و محروم کردن او از دیدار با خانواده و دوستانش - تاکید کرد: «ما خواستار آزادی فوری پال ویلن هستیم.» Outraged by the decision today to convict Paul Whelan on the basis of a secret trial, with secret evidence, and without appropriate al..

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده با ابراز خشم از صدور حکم زندان برای پال ویلن، شهروند آمریکایی در روسیه، خواستار آزادی فوری او شد.

وزیر خارجه ایالات متحده روز دوشنبه ۲۶ خرداد ماه با صدور بیانیه‌ای گفت: «ایالات متحده از تصمیم امروز دادگاهی در روسیه مبنی بر محکوم کردن پال ویلن پس از یک دادگاه محرمانه، بنا بر اسناد و شواهد محرمانه، و بدون دادن اجازه حضور شاهدان تیم دفاع، خشمگین است.»

وزیر خارجه آمریکا افزود: «ما از بابت محرومیت آقای ویلن از داشتن تضمین‌های لازم برای برخورداری از یک محاکمه عادلانه – یعنی آن چیزی که روسیه، بنا بر تعهدات بین‌المللی حقوق بشری‌اش، موظف است در اختیار او قرار دهد – به شدت نگران هستیم.»

آقای پمپئو با انتقاد شدید از رفتار مقامات روسیه با این زندانی آمریکایی – از جمله عدم رسیدگی به نیازهای درمانی او، عدم ارائه یک دادگاه منصف و مستقل، و محروم کردن او از دیدار با خانواده و دوستانش – تاکید کرد: «ما خواستار آزادی فوری پال ویلن هستیم.»

Outraged by the decision today to convict Paul Whelan on the basis of a secret trial, with secret evidence, and without appropriate allowances for defense witnesses. Paul’s treatment by Russian authorities continues to be appalling, and we demand his immediate release.

— Secretary Pompeo (@SecPompeo) June 15, 2020

دادگاهی در شهر مسکو روسیه، روز دوشنبه ۲۶ خردادماه، پال ویلن، تفنگدار دریایی سابق آمریکا، را به اتهام «جاسوسی» به ۱۶ سال زندان محکوم کرد. آقای ویلن در دادگاه اتهاماتش را رد کرده و بر بی گناهی خود تاکید کرده است.

Radio Eram

FREE
VIEW