خانه / آخرین خبرها / لندن برای برگزاری اجلاس سران ناتو با حضور پرزیدنت ترامپ آماده می‌شود

لندن برای برگزاری اجلاس سران ناتو با حضور پرزیدنت ترامپ آماده می‌شود

شهر لندن آماده برگزاری اجلاس سران ناتو است. اهمیت این اجلاس در این است که ناتو هفتادمین سالگرد تشکیل خود را جشن می‌گیرد. 

روز دوشنبه ۱۱ آذر ماه مقامات ناتو به لندن وارد شدند و مقدمات برگزاری این اجلاس را مرور کردند. پرزیدنت ترامپ هم به همراه بانوی اول ملانیا، واشنگتن را به قصد لندن ترک کرد. 

پرزیدنت ترامپ در پیامی همچنین از مشارکت بیشتر کشورهای عضو سازمان آتلانتیک شمالی در تامین هزینه‌های ناتو استقبال کرد و گفت: «در سه دهه پیش از پیروزی من در انتخابات، هزینه  های ناتو  تا  دو سوم کاهش پیدا کرد و فقط سه عضو ناتو طبق تعهد اقتصادی خود عمل می‌کردند. از زمان ریاست جمهوری من شمار متحدان ناتو که به تعهدات تامین هزینه خود عمل می‌کنند دو برابر شده و هزینه ناتو به ۱۳۰ میلیارد دلار رسیده است.» 

شماری از منابع خبری گزارش دادند تمرکز آمریکا در جریان این اجلاس، روی خطر امنیت سایبری از سوی چین در پوشش شبکه فایو جی و همچنین تهدید ایران متمرکز خواهد بود. 

این اجلاس روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه برگزار می‌شود. روز سه‌شنبه و پس از جلسه روز اول، ملکه الیزابت در کاخ باکینگهام، میزبان سران اجلاس در ضیافتی رسمی خواهد بود. 

همچنین بررسی کنید

استقبال خانواده لوینسون از آزادی ژیائو وانگ

خانواده رابرت لوینسون، مأمور سابق پلیس فدرال آمریکا که گفته می‌شوذ از حدود ۱۳ سال پیش …

جیسون رضائیان از آزادی ژیو وانگ استقبال کرد اما یادآور شد آمریکایی‌های دیگری هنوز در ایران گروگان هستند

جیسون رضائیان از خبرنگاران واشنگتن پست، امروز در توئیتر خود نوشت، «بسیار مسرورم که صبح …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super