لغو پرتاب نخستین موشک چاپ سه‌بعدی جهان

لغو پرتاب نخستین موشک چاپ سه‌بعدی جهان استارتاپ فضایی «Relativity Space» اولین پرواز موشک جدید خود را که با چاپ سه‌بعدی ساخته شده بود، در روز چهارشنبه (۸ مارس) به دلیل اختلالات و مشکلات دمایی در طول شمارش معکوس لغو کرد. به گزارش ایسنا، چندی پیش استارتاپ Relativity Space مستقر در لس‌آنجلس گفته بود انتظار دارد Terran 1(اولین موشک چاپ سه‌بعدی جهان) را برای اولین بار در سال جاری پرتاب کند، اما پرتاب موشک Terran 1 متعلق به Relativity Space که به عنوان اولین موشک پرینت سه‌بعدی جهان نام‌گذاری می‌شود، حدود ۷۰ ثانیه قبل از پرتاب اولیه در سکوی پرتاب فلوریدا در ایستگاه نیروی فضایی کیپ کاناورال به صورت خودکار لغو شد. مدیر پرتاب این شرکت در طول شمارش معکوس، گفت: ما در حال لغو کردن عملیات پرتاب امروز هستیم. مقامات این شرکت مدت کوتاهی بعد از آن اعلام کردند که قصد دارند هفته آینده دوباره عملیات را انجام دهند. آنها گفتند: پنجره تلاش بعدی ما برای پرتاب، شنبه ۱۱ مارس است. موشک Terran 1 یک وسیله پرتاب ۳۳ متری برای ارسال ماهواره‌های کوچک به مدار پایینی زمین است. این موشک دو مرحله‌ای از آن جهت جدید اس..

لغو پرتاب نخستین موشک چاپ سه‌بعدی جهان

لغو پرتاب نخستین موشک چاپ سه‌بعدی جهان

استارتاپ فضایی «Relativity Space» اولین پرواز موشک جدید خود را که با چاپ سه‌بعدی ساخته شده بود، در روز چهارشنبه (۸ مارس) به دلیل اختلالات و مشکلات دمایی در طول شمارش معکوس لغو کرد.

به گزارش ایسنا، چندی پیش استارتاپ Relativity Space مستقر در لس‌آنجلس گفته بود انتظار دارد Terran 1(اولین موشک چاپ سه‌بعدی جهان) را برای اولین بار در سال جاری پرتاب کند، اما پرتاب موشک Terran 1 متعلق به Relativity Space که به عنوان اولین موشک پرینت سه‌بعدی جهان نام‌گذاری می‌شود، حدود ۷۰ ثانیه قبل از پرتاب اولیه در سکوی پرتاب فلوریدا در ایستگاه نیروی فضایی کیپ کاناورال به صورت خودکار لغو شد.

مدیر پرتاب این شرکت در طول شمارش معکوس، گفت: ما در حال لغو کردن عملیات پرتاب امروز هستیم.

مقامات این شرکت مدت کوتاهی بعد از آن اعلام کردند که قصد دارند هفته آینده دوباره عملیات را انجام دهند.

آنها گفتند: پنجره تلاش بعدی ما برای پرتاب، شنبه ۱۱ مارس است.

موشک Terran 1 یک وسیله پرتاب ۳۳ متری برای ارسال ماهواره‌های کوچک به مدار پایینی زمین است. این موشک دو مرحله‌ای از آن جهت جدید است که ساختار آن از جمله ۹ موتور Aeon-1 مرحله اول آن با روش چاپ سه‌بعدی ایجاد شده است. این موشک برای حمل ۱۲۵۰ کیلوگرم بار به مدار پایینی زمین طراحی شده و می‌تواند ۹۰۰ کیلوگرم بار را به مدار خورشیدآهنگ ببرد.

انتهای پیام

Radio Eram

FREE
VIEW