لزوم برگزاری محافل ادبی در خانه موزه سیمین و جلال

لزوم برگزاری محافل ادبی در خانه موزه سیمین و جلال رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران بر لزوم بهره برداری هنری و ادبی از خانه موزه سیمین و جلال تاکید کرد. به گزارش ایسنا، محمدجواد حق شناس صبح امروز در مراسم یادبود جلال آل احمد که در خانه موزه سیمین و جلال برگزار شد، گفت: این خانه سالیان سال میزبان شاعران، ادیبان و نویسندگان بزرگ بوده و حالا چندسالی است که حال این خانه و این محله به واسطه ایجاد خانه موزه سیمین و جلال خوبتر شده است. وی با بیان اینکه شکل گیری خانه موزه مهم است، اما کافی نیست چراکه زمانی این خانه موزه می تواند به اوج بالندگی برسد که هر هفته میزبان یک اتفاق ادبی در کشور باشد، گفت: به خودم و همکارانم نقد دارم که این خانه نباید دو روز در سال یعنی روز تولد و مرگ سیمین و جلال میزبان مردم باشد و خیلی خوب می شود که روزهایی در هفته را به مناسبت های فرهنگی اختصاص دهیم تا اساتید بتوانند زیر سایه سیمین و جلال در خدمت نسل آینده کشور باشند. حق شناس ادامه داد: هیچ سرمایه معنوی برای هر کشور بزرگتر از ادبیات شان نیست و متاسفانه ما نه قدر شاعران نه نویسندگان و نه بزرگان پژوهش..

لزوم برگزاری محافل ادبی در خانه موزه سیمین و جلال

 لزوم برگزاری محافل ادبی در خانه موزه سیمین و جلال

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران بر لزوم بهره برداری هنری و ادبی از خانه موزه سیمین و جلال تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، محمدجواد حق شناس صبح امروز در مراسم یادبود جلال آل احمد که در خانه موزه سیمین و جلال برگزار شد، گفت: این خانه سالیان سال میزبان شاعران، ادیبان و نویسندگان بزرگ بوده و حالا چندسالی است که حال این خانه و این محله به واسطه ایجاد خانه موزه سیمین و جلال خوبتر شده است.

وی با بیان اینکه شکل گیری خانه موزه مهم است، اما کافی نیست چراکه زمانی این خانه موزه می تواند به اوج بالندگی برسد که هر هفته میزبان یک اتفاق ادبی در کشور باشد، گفت: به خودم و همکارانم نقد دارم که این خانه نباید دو روز در سال یعنی روز تولد و مرگ سیمین و جلال میزبان مردم باشد و خیلی خوب می شود که روزهایی در هفته را به مناسبت های فرهنگی اختصاص دهیم تا اساتید بتوانند زیر سایه سیمین و جلال در خدمت نسل آینده کشور باشند.

حق شناس ادامه داد: هیچ سرمایه معنوی برای هر کشور بزرگتر از ادبیات شان نیست و متاسفانه ما نه قدر شاعران نه نویسندگان و نه بزرگان پژوهش را می دانیم، در حالی که اگر این افراد نبودند حتی در گویش و بیان واژه ها لنگ می ماندیم و تا کی می‌توان نسبت به این حوزه ها و بزرگان بی توجهی کرد و انتظار داشت جوانان مان زبان و ادبیات فارسی را انتخاب کنند در حالی که حالا جوانان مانده از رشته های دیگر، به ادبیات گرایش می یابند.

به گزارش ایسنا، در این مراسم که با حضور تعدادی از تهران پژوهان برگزار شد، دوستان جلال آل احمد به بیان خاطراتی از شخصیت وی پرداختند.

انتهای پیام