خانه / بالا / قطع کمک های مالی پناهندگانی که در اتریش زبان آلمانی نمی‌دانند

قطع کمک های مالی پناهندگانی که در اتریش زبان آلمانی نمی‌دانند

دولت اتریش اعلام کرد می‌خواهد کمک مالی به مهاجران و پناهندگانی که زبان آلمانی نمی‌دانند را قطع کند.

«محبت نیوز»- سباستین کورتز، صدراعظم اتریش روز دوشنبه اعلام کرد در نظر دارد کمک دریافتی پناهجویان را که معادل ۵۶۳ یورو در ماه می‌شود را محدود کند.وی اعلام کرد این افراد تنها زمانی که آزمون زبان آلمانی را با موفقیت بگذرانند می‌توانند تقاضای کمک مالی ماهیانه را داشته باشند.

به گزارش یورونیوز، همچنین مهاجران دیگر نخواهند توانست برای ۵ سال از این مزایا بهره‌مند شوند. حقوق بیکاری برای شهروندان اتریش معادل ۸۶۳ یورو است.

کورتز افزود: «قانون اصلی که وضع خواهیم کرد این است زبان آلمانی کلید دسترسی به حداقل مزایا خواهد بود.»

اتریش در زمان اوج بحران مهاجرت اروپا در سال ۲۰۱۵ یکی از کشورهایی بود که بیشترین مهاجران را در خود جای داد. این تصمیم دولت اتریش اقدامی بازدارنده در راستای کنترل آمدن مهاجران و پناهجویان به این کشور است.

صدراعظم اتریش همچنین در رابطه با حق آزادی استقرار پناهجویان در اتحادیه اروپا گفت: «آزادی استقرار به معنای آزادی کار کردن در تمام اروپا است.» وی افزود: «این آزادی، آزادیِ جستجوی بهترین مزایای اجتماعی نیست.»

دیگر کشورهای اتحادیه اروپا احتمالا با این اقدام اتریش مخالفت خواهند کرد چراکه «برخورداری تمامی شهروندان یک کشور از حقوق برابر» یکی از اصول بنیادی این اتحادیه است. از سوی دیگر ممکن است دادگاه قانون اساسی این کشور نیز این طرح را رد کند.

اتریش در ماه ژوئیه سال آینده ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا را بر عهده خواهد گرفت. سباستین کورتز پیش از این اعلام کرده است که از ریاست دوره‌ای خود استفاده خواهد کرد تا تمرکز این اتحادیه را اسکان، توزیع و استقرار پناهجویان به سوی بازداشتن آنان از رسیدن به خاک اروپا ببرد.

همچنین بررسی کنید

طرح ممنوعیت نماز خواندن در اماکن عمومی در سوئیس

یک عضو پارلمان سوئیس با تهیه طوماری درصدد برگزاری یک همه پرسی دیگر در خصوص …

مایک پنس: وقت آن فرا رسیده که اروپا از توافقنامه هسته ای با ایران خارج شود

مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر انگشت اتهام را به سوی تهران نشانه …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super