قرارداد جدید یک شرکت داروسازی با چند کشور اروپایی برای تسریع در روند تولید و توزیع واکسن کووید۱۹

بخش انگلیسی صدای آمریکا - شرکت «استرا زنکا»، که یکی از شرکت‌های بزرگ داروسازی اروپا است، روز شنبه ۲۴ خرداد با یک اتحادیه تشکیل‌یافته از چند کشور اروپایی به توافق رسید تا ۴۰۰ میلیون دُز واکسن تجربی کووید۱۹ را به این کشورها عرضه کند. شرکت داروسازی با این اتحادیه اروپایی که به منظور پیشبرد واکسن کووید۱۹ توسط کشورهای فرانسه، آلمان، ایتالیا، و هلند تشکیلشده، قرارداد بسته است که در تولید وتوزیع واکسنی که در حال حاضر در دانشگاه آکسفورد تحت آزمایش است، سرعت بخشیده و شاید تا پایان سال میلادی آن را در دسترس این کشورها قرار دهد. بنا بر این توافقنامه، واکسن کووید۱۹ برای کشورهای اروپایی دیگری که مایل به مشارکت در این طرح هستند نیز در دسترس قرار خواهد گرفت. شرکت استرا زنکا پیشتر قرارداد‌های مشابهی را با کشورها و موسسات دیگری از جمله بریتانیا، آمریکا، انستیتوی سرم هند، و اجوم (اتحاد جهانی واکسن و مصون‌سازی) بسته است.

بخش انگلیسی صدای آمریکا – شرکت «استرا زنکا»، که یکی از شرکت‌های بزرگ داروسازی اروپا است، روز شنبه ۲۴ خرداد با یک اتحادیه تشکیل‌یافته از چند کشور اروپایی به توافق رسید تا ۴۰۰ میلیون دُز واکسن تجربی کووید۱۹ را به این کشورها عرضه کند.

شرکت داروسازی با این اتحادیه اروپایی که به منظور پیشبرد واکسن کووید۱۹ توسط کشورهای فرانسه، آلمان، ایتالیا، و هلند تشکیلشده، قرارداد بسته است که در تولید وتوزیع واکسنی که در حال حاضر در دانشگاه آکسفورد تحت آزمایش است، سرعت بخشیده و شاید تا پایان سال میلادی آن را در دسترس این کشورها قرار دهد.

بنا بر این توافقنامه، واکسن کووید۱۹ برای کشورهای اروپایی دیگری که مایل به مشارکت در این طرح هستند نیز در دسترس قرار خواهد گرفت.

شرکت استرا زنکا پیشتر قرارداد‌های مشابهی را با کشورها و موسسات دیگری از جمله بریتانیا، آمریکا، انستیتوی سرم هند، و اجوم (اتحاد جهانی واکسن و مصون‌سازی) بسته است.

Radio Eram

FREE
VIEW