خانه / ایران / فیفا خواستار توضیح ایران در مورد محرومیت شجاعی و حاج صفی است

فیفا خواستار توضیح ایران در مورد محرومیت شجاعی و حاج صفی است

در حالی که واکنش ها به محرومیت احتمالی دو ملی پوش ایرانی به دلیل بازی در برابر یک تیم اسرائیلی ادامه دارد، روز جمعه از زوریخ خبر رسید که فدراسیون بین المللی فوتبال، فیفا، خواستار توضیح مسئولان فدراسیون فوتبال ایران در مورد کنار گذاشته شدن مسعود شجاعی و احسان حاج صفی از تیم ملی می شود.

طبق مقررات فیفا دخالت دادن سیاست در ورزش از سوی فدراسیونهای کشورهای عضو مجاز نیست و فدراسیون خاطی با مجازات تعلیق روبرو می شود. یکی از سخنگویان فیفا در ایمیلی به خبرگزاری رویترز با تاکید بر لزوم مستقل بودن فدراسیون فوتبال کشورهای عضو از حکومت های متبوع اطلاع داده که فیفا در حال رصد این موضوع است و از مسئولان فدراسیون فوتبال ایران خواهان ارائه توضیحات بیشتری خواهد شد. او اضافه کرده است که فیفا در حال حاضر نمی‌تواند درباره این موضوع اظهارنظر کند.

در پی حضور این دو بازیکن باشگاه پانیونیوس یونان در بازی برگشت مقابل تیم مکابی اسرائیل، معاون وزارت ورزش ایران با محکوم کردن این اقدام از محرومیت این دو بازیکن از عضویت در تیم ملی خبر داده بود.

بسیاری از ورزشکاران و هنرمندان معروف در کنار مردم عادی هر یک بنوبه خود در فضای مجازی از عملکرد این دو فوتبالیست دفاع و از آنها که «چاره ای» جز عمل به تعهدات حرفه ای خود نداشته اند، حمایت کرده اند. از تازه ترین واکنش ها می توان به پیام های ترانه علیدوستی و مهناز افشار در فضای مجازی یا اشاره تلویحی علی دایی و همچنین پیام معنا دار مهدی مهدوی کیا یاد کرد.

در مقابل عده دیگری از این اقدام و نحوه قراردادهای بازیکنان ایرانی شاغل در لیگ های خارجی انتقاد کرده اند. در همین مورد، کفته می شود در جریان نماز جمعه این هفته یادداشتهایی در تقبیح عملکرد این دو فوتبالیست بین برخی نمازگزاران توزیع شده است.

 

همچنین بررسی کنید

تخریب دام‌های هوایی غیر مجاز در فریدونکنار

عکس: احسان فضلی اصانلو با حضور بیش از ۵۰ نفر از پرسنل یگان حفاظت محیط …

مکارم شیرازی: صحنه‌ها و فیلم‌های حضور زنان در ورزشگاه‌ها رسوایی به دنبال داشت

فاطمه ذوالقدر، نماینده مجلس ایران می‌گوید ورود زنان به ورزشگاه‌ها به شکل تدریجی و با اولویت …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super