فلیسین کابوگا، مظنون اصلی در نسل‌کشی رواندا، در حومه پاریس دستگیر شد

فلیسین کابوگا، مظنون اصلی در نسل‌کشی رواندا، در حومه پاریس دستگیر شد وزارت دادگستری فرانسه اعلام کرد فلیسین کابوگا، مظنون اصلی در نسل‌کشی رواندا که از ۲۶ سال پیش در حال فرار است، در حومه پاریس شناسایی و دستگیر شده است. به گفته وزارت دادگستری فرانسه، فلیسین کابوگا که اکنون ۸۴ سال دارد با نامی جعلی در آپارتمانی در شهر انی‌یر سور سِن زندگی می‌کرد و مأموران پلیس وی را ساعت پنج‌ونیم بامداد شنبه دستگیر کردند. دیوان بین‌المللی دادگستری، مستقر در لاهه، سال ۱۹۹۷ فلیسین کابوگا را رسما به نسل‌کشی و شش اتهام دیگر متهم کرد. سِرژ برامرتز، دادستان کل «ساز و کار دادگاه‌های بین‌المللی جنایی» در لاهه، روز شنبه در بیانیه‌ای تأکید کرد: دستگیری فلیسین کابوگا «یادآوری این امر است که می‌توان حتی ۲۶ سال پس از جنایت، مسئولان نسل‌کشی را به پای میز محاکمه آورد». جنگ بین هوتوها و توتسی‌ها، دو قومیت اصلی رواندا، در ابتدای دهه ۱۹۹۰ آغاز شد و فلیسین کابوگا که یکی از ثروتمندان هوتوها بود متهم است که با تأمین مالی شبه‌نظامیان، در کشتار حدود ۸۰۰ هزار تن ظرف یکصد روز دست داشته است. به گفته وزارت دادگستری فرانسه، فل..

فلیسین کابوگا، مظنون اصلی در نسل‌کشی رواندا، در حومه پاریس دستگیر شد

وزارت دادگستری فرانسه اعلام کرد فلیسین کابوگا، مظنون اصلی در نسل‌کشی رواندا که از ۲۶ سال پیش در حال فرار است، در حومه پاریس شناسایی و دستگیر شده است.

به گفته وزارت دادگستری فرانسه، فلیسین کابوگا که اکنون ۸۴ سال دارد با نامی جعلی در آپارتمانی در شهر انی‌یر سور سِن زندگی می‌کرد و مأموران پلیس وی را ساعت پنج‌ونیم بامداد شنبه دستگیر کردند.

دیوان بین‌المللی دادگستری، مستقر در لاهه، سال ۱۹۹۷ فلیسین کابوگا را رسما به نسل‌کشی و شش اتهام دیگر متهم کرد.

سِرژ برامرتز، دادستان کل «ساز و کار دادگاه‌های بین‌المللی جنایی» در لاهه، روز شنبه در بیانیه‌ای تأکید کرد: دستگیری فلیسین کابوگا «یادآوری این امر است که می‌توان حتی ۲۶ سال پس از جنایت، مسئولان نسل‌کشی را به پای میز محاکمه آورد».

جنگ بین هوتوها و توتسی‌ها، دو قومیت اصلی رواندا، در ابتدای دهه ۱۹۹۰ آغاز شد و فلیسین کابوگا که یکی از ثروتمندان هوتوها بود متهم است که با تأمین مالی شبه‌نظامیان، در کشتار حدود ۸۰۰ هزار تن ظرف یکصد روز دست داشته است.

به گفته وزارت دادگستری فرانسه، فلیسین کابوگا در ۲۶ سال اخیر به طور مخفیانه در کشورهای متعددی، از جمله آلمان، بلژیک، کنگو و کنیا، بوده است.

آمریکا برای اطلاعات منجر به دستگیری یا قتل او مبلغ ۵ میلیون دلار جایزه تعیین کرده بود.

Radio Eram

FREE
VIEW