فضانوردان ماموریت کرو-۵ چه روزی به زمین بازخواهند گشت؟

فضانوردان ماموریت کرو-۵ چه روزی به زمین بازخواهند گشت؟ ناسا ۹ مارس را برای سفر فضانوردان ماموریت کرو-۵ به خانه هدف‌گذاری کرده است. به گزارش ایسنا، فضانوردان ماموریت کرو-۵ اسپیس ایکس قصد دارند پنجشنبه ۹ مارس ساعت ۵:۰۵ بعد از ظهر به وقت منطقه زمانی شرقی (۰۱:۳۵ بامداد جمعه به وقت تهران) ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) را ترک کنند و به اقامت پنج ماهه خود در این تاسیسات پایان دهند. برنامه فعلی این است که فضانوردان ناسا نیکول مان(Nicole Mann) و جاش کاسادا(Josh Cassada) به همراه کویچی واکاتا(Koichi Wakata) از آژانس فضایی ژاپن و آنا کیکینا(Anna Kikina) از آژانس فضایی روسیه با فضاپیمای کرو دراگون در ساعت ۵:۰۵ بعدازظهر به وقت منطقه زمانی شرقی از ایستگاه فضایی خارج شوند. زمان آب فرود آنها نیز در ساعت ۹:۲۵ بعد از ظهر به وقت منطقه زمانی شرقی (۰۵:۵۵ صبح شنبه) روز جمعه، ۱۰ مارس خواهد بود. ناسا و اسپیس ایکس در ابتدا صبح پنجشنبه را برای عملیات جدا شدن کرو دراگون هدف قرار داده بودند، اما بادهای شدید در محل آب فرود باعث شد تیم ماموریت حرکت را به تاخیر بیندازد. ناسا گفت که در حالی که اکنون بعدازظهر پن..

فضانوردان ماموریت کرو-۵ چه روزی به زمین بازخواهند گشت؟

فضانوردان ماموریت کرو-۵ چه روزی به زمین بازخواهند گشت؟

ناسا ۹ مارس را برای سفر فضانوردان ماموریت کرو-۵ به خانه هدف‌گذاری کرده است.

به گزارش ایسنا، فضانوردان ماموریت کرو-۵ اسپیس ایکس قصد دارند پنجشنبه ۹ مارس ساعت ۵:۰۵ بعد از ظهر به وقت منطقه زمانی شرقی (۰۱:۳۵ بامداد جمعه به وقت تهران) ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) را ترک کنند و به اقامت پنج ماهه خود در این تاسیسات پایان دهند.

برنامه فعلی این است که فضانوردان ناسا نیکول مان(Nicole Mann) و جاش کاسادا(Josh Cassada) به همراه کویچی واکاتا(Koichi Wakata) از آژانس فضایی ژاپن و آنا کیکینا(Anna Kikina) از آژانس فضایی روسیه با فضاپیمای کرو دراگون در ساعت ۵:۰۵ بعدازظهر به وقت منطقه زمانی شرقی از ایستگاه فضایی خارج شوند. زمان آب فرود آنها نیز در ساعت ۹:۲۵ بعد از ظهر به وقت منطقه زمانی شرقی (۰۵:۵۵ صبح شنبه) روز جمعه، ۱۰ مارس خواهد بود.

ناسا و اسپیس ایکس در ابتدا صبح پنجشنبه را برای عملیات جدا شدن کرو دراگون هدف قرار داده بودند، اما بادهای شدید در محل آب فرود باعث شد تیم ماموریت حرکت را به تاخیر بیندازد.

ناسا گفت که در حالی که اکنون بعدازظهر پنجشنبه را هدف‌گذاری کرده است، به ارزیابی شرایط آب و هوایی ادامه می‌دهد و بنابراین زمان‌بندی ممکن است همچنان در معرض تغییر باشد.

خروج خدمه ماموریت کرو-۵ فضای کمی را در ایستگاه آزاد می‌کند. پس از ورود خدمه ماموریت کرو-۶ در پایان هفته گذشته، ۱۱ فضانورد در این تاسیسات زندگی و کار می‌کردند. تعداد معمول ساکنان حدود ۶ نفر است.

انتهای پیام

Radio Eram

FREE
VIEW