فضانوردان ماموریت «آرتمیس ۲» سوم آوریل معرفی می‌شوند

فضانوردان ماموریت «آرتمیس ۲» سوم آوریل معرفی می‌شوند ناسا به زودی هویت چهار فضانوردی را که قرار است در دومین ماموریت از مجموعه ماموریت‌های برنامه آرتمیس در سال ۲۰۲۴ به دور ماه پرواز کنند، فاش می‌کند. به گزارش ایسنا و به نقل اسپیس، کمتر از یک ماه دیگر خواهیم فهمید که چه کسانی در اولین ماموریت سرنشین‌دار ناسا از زمان ماموریت‌های آپولو تاکنون به کره ماه پرواز خواهند کرد. بیل نلسون، مدیر ناسا در سخنرانی سالانه خود در روز پنجشنبه (۹ مارس) گفت: ما در روز سوم آوریل، خدمه اولین ماموریت سرنشین‌دار خود به ماه را طی بیش از نیم قرن اخیر اعلام خواهیم کرد. این چهار نفر شامل سه فضانورد از آمریکا و یک فضانورد کانادایی هستند به دور ماه پرواز خواهند کرد. ناسا، ماه نوامبر سال ۲۰۲۴ را برای پرتاب این مأموریت تقریباً ۱۰ روزه که به نام آرتمیس ۲ شناخته می‌شود، هدف قرار داده است. همانطور که از نام این ماموریت پیداست، آرتمیس ۲ دومین ماموریت در برنامه اکتشاف ماه آرتمیس ناسا است. این ماموریت از موشک سیستم پرتاب فضایی(SLS) و کپسول اوریون استفاده خواهد کرد که در اواخر سال گذشته آمادگی پرواز خود را در ماموریت آ..

فضانوردان ماموریت «آرتمیس ۲» سوم آوریل معرفی می‌شوند

فضانوردان ماموریت «آرتمیس ۲» سوم آوریل معرفی می‌شوند

ناسا به زودی هویت چهار فضانوردی را که قرار است در دومین ماموریت از مجموعه ماموریت‌های برنامه آرتمیس در سال ۲۰۲۴ به دور ماه پرواز کنند، فاش می‌کند.

به گزارش ایسنا و به نقل اسپیس، کمتر از یک ماه دیگر خواهیم فهمید که چه کسانی در اولین ماموریت سرنشین‌دار ناسا از زمان ماموریت‌های آپولو تاکنون به کره ماه پرواز خواهند کرد.

بیل نلسون، مدیر ناسا در سخنرانی سالانه خود در روز پنجشنبه (۹ مارس) گفت: ما در روز سوم آوریل، خدمه اولین ماموریت سرنشین‌دار خود به ماه را طی بیش از نیم قرن اخیر اعلام خواهیم کرد. این چهار نفر شامل سه فضانورد از آمریکا و یک فضانورد کانادایی هستند به دور ماه پرواز خواهند کرد.

ناسا، ماه نوامبر سال ۲۰۲۴ را برای پرتاب این مأموریت تقریباً ۱۰ روزه که به نام آرتمیس ۲ شناخته می‌شود، هدف قرار داده است.

همانطور که از نام این ماموریت پیداست، آرتمیس ۲ دومین ماموریت در برنامه اکتشاف ماه آرتمیس ناسا است. این ماموریت از موشک سیستم پرتاب فضایی(SLS) و کپسول اوریون استفاده خواهد کرد که در اواخر سال گذشته آمادگی پرواز خود را در ماموریت آرتمیس ۱ ثابت کرد.

در آرتمیس ۱ شاهد یک ماموریت ۲۵ روزه بودیم که یک کپسول اوریون به صورت بدون سرنشین به مدار ماه فرستاده شد و به زمین بازگشت. این اولین ماموریت برای موشک جدید SLS ناسا بود که قدرتمندترین موشکی است که تاکنون با موفقیت پرتاب شده است. همچنین دومین ماموریت برای کپسول اوریون بود که پس از یک پرواز آزمایشی بدون سرنشین به مدار زمین در سال ۲۰۱۴ با موشک «دلتا IV» پرتاب شد.

اگر مأموریت آرتمیس ۲ به خوبی پیش برود، ناسا تمرکز خود را روی ماموریت آرتمیس ۳ خواهد گذاشت که قرار است فضانوردان را در سال ۲۰۲۵ در نزدیکی قطب جنوبی ماه فرود آورد.

مقامات ناسا گفته‌اند که سرنشینان ماموریت «آرتمیس ۳» شامل اولین زن و اولین فرد رنگین پوستی خواهد بود که پا به ماه می‌گذارد.

همچنین به زودی درباره ماموریت آرتمیس ۳ چیزهای بیشتری می‌فهمیم، چرا که در روز چهارشنبه ۱۵ مارس، ناسا و شرکت Axiom Space نسخه اولیه لباس فضایی جدیدی را که فضانوردان این ماموریت روی سطح ماه به تن خواهند داشت، معرفی می‌کنند.

این شرکت در حال ساخت این لباس‌ها برای ناسا به عنوان بخشی از قراردادی است که ناسا در سپتامبر گذشته با آن منعقد کرد.

ماموریت آرتمیس ۳ نشان‌دهنده پایان برنامه آرتمیس نخواهد بود؛ ناسا قصد دارد تا پایان دهه ۲۰۲۰ یک پایگاه تحقیقاتی انسانی در نزدیکی قطب جنوبی ماه بسازد.

به گفته مقامات ناسا، درس‌ها و مهارت‌های آموخته‌شده در طول این تلاش‌ها به آن کمک می‌کند تا فضانوردان را به مریخ برساند، کاری که قصد دارد تا اواخر دهه ۲۰۳۰ یا اوایل دهه ۲۰۴۰ انجام دهد.

انتهای پیام

Radio Eram

FREE
VIEW