فرمانده نیروی زمینی سپاه: ادعای مقام ترکیه غیرمسئولانه و بی‌اساس است

فرمانده نیروی زمینی سپاه: ادعای مقام ترکیه غیرمسئولانه و بی‌اساس است فرمانده نیروی زمینی سپاه اظهارات وزیر کشور ترکیه مبنی بر حضور افراد وابسته به حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) در داخل خاک ایران را رد کرد و گفت حضور افراد این گروه در ایران «خط قرمز» است. به گزارش ایرنا، محمد پاکپور روز شنبه ۲۴ خرداد اظهارات این مقام ترکیه را «غیرمسئولانه و بی‌اساس» خواند. او گفت مقام‌های دولت ترکیه باید قبل از اظهارنظر در رسانه‌ها از طریق «کانال‌های رسمی» با حکومت ایران ارتباط برقرار کنند و طبق «سازوکارهای پیش‌بینی شده این گونه مسائل را دنبال کنند». ایران و ترکیه هر دو حزب کارگران کردستان ترکیه را یک گروه «تروریستی» می‌دانند. سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه روز ۱۷ خرداد در جریان بازدید از دیوار امنیتی که این کشور در مرز با ایران در حال احداث است، گفت ۱۰۰ عضو حزب کارگران کردستان ترکیه در منطقه‌ای در شهرستان ماکو حضور دارند. او از حکومت ایران خواسته بود که نسبت به «پاکسازی» این افراد اقدام کند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه: ادعای مقام ترکیه غیرمسئولانه و بی‌اساس است

فرمانده نیروی زمینی سپاه اظهارات وزیر کشور ترکیه مبنی بر حضور افراد وابسته به حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) در داخل خاک ایران را رد کرد و گفت حضور افراد این گروه در ایران «خط قرمز» است.

به گزارش ایرنا، محمد پاکپور روز شنبه ۲۴ خرداد اظهارات این مقام ترکیه را «غیرمسئولانه و بی‌اساس» خواند.

او گفت مقام‌های دولت ترکیه باید قبل از اظهارنظر در رسانه‌ها از طریق «کانال‌های رسمی» با حکومت ایران ارتباط برقرار کنند و طبق «سازوکارهای پیش‌بینی شده این گونه مسائل را دنبال کنند».

ایران و ترکیه هر دو حزب کارگران کردستان ترکیه را یک گروه «تروریستی» می‌دانند.

سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه روز ۱۷ خرداد در جریان بازدید از دیوار امنیتی که این کشور در مرز با ایران در حال احداث است، گفت ۱۰۰ عضو حزب کارگران کردستان ترکیه در منطقه‌ای در شهرستان ماکو حضور دارند.

او از حکومت ایران خواسته بود که نسبت به «پاکسازی» این افراد اقدام کند.

Radio Eram

FREE
VIEW