خانه / ایران / فرمانده نیروی انتظامی تهران: راننده اتوبوسی که ماموران ناجا را زیر گرفت تا پایان سال اعدام می‌شود

فرمانده نیروی انتظامی تهران: راننده اتوبوسی که ماموران ناجا را زیر گرفت تا پایان سال اعدام می‌شود

فرمانده انتظامی تهران بزرگ از اعدام محمد ثلاث، درویش گنابادی تا پایان سال خبر داد. به‌گفته مقامات امنیتی ثلاث در جریان اعتراضات دراویش با اتوبوس مأموران نیروی انتظامی را زیر گرفته بود.

سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ بدون آن‌که نامی از محمد ثلاث ببرد او را «دیوانه» خطاب کرد و به شبکه رادیویی ایران گفت: «پرونده این فرد هم‌اکنون در مرحله کیفرخواست بوده ­ و در اختیار دادگاه قرار دارد­ و با هماهنگی صورت گرفته با دستگاه قضایی براساس اطلاع بنده وی پیش از پایان سال به دار مجازات آویخته خواهد شد.»

با این حال براساس قانون، اگر دادگاه محمد ثلاث تشکیل و حکم‌اش در هفته آینده صادر شود، او ۲۰ روز فرصت خواهد داشت تا به این حکم اعتراض کند.

فرمانده پلیس تهران پیش از این در دوم اسفند در یک برنامه تلویزیونی گفته بود: «انتظار پلیس از دستگاه قضایی صدور حکم اعدام برای محمد ثلاث است.»

اتهامات نیروهای امنیتی و دستگاه قضایی علیه محمد ثلاث در حالی بیان می‌شود که وب‌سایت مجذوبان نور، ارگان خبری دراویش گنابادی، پیش از این گزارش کرده بود که محمد ثلاث یک ساعت پیش از کشته شدن سه تن از مأموران پلیس، دستگیر شده است.

دراویش گنابادی دوشنبه ۳۰ بهمن در اعتراض به دستگیری نعمت‌الله ریاحی، یکی از دراویش در مقابل کلانتری ۱۰۲ پاسداران تهران تجمع کردند. این تجمع با شلیک مأموران پلیس به معترضان به خشونت انجامید.

در فیلمی کوتاه که از این درگیری‌ها منتشر شد، یک اتوبوس تعدادی از مأموران پلیس که دراویش را محاصره کرده‌اند، را زیر گرفت. نیروی انتظامی ایران محمد ثلاث را راننده این اتوبوس می‌داند.

سعید منتظرالمهدی، سخنگوی نیروی انتظامی ایران گفته بود که در این حادثه سه تن از مأموران پلیس کشته شدند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در بخش دیگری از سخنان خود رفتار نیروی انتظامی با دراویش را «شجاعت همراه با عقلانیت» توصیف کرد و گفت نیروی انتظامی پس از «ساعت‌ها گفت‌وگو و مذاکره» با رهبران دراویش و پس از پایان یافتن ضرب‌الاجل به آن‌ها حمله کرده است.

دست‌کم ۳۰۰ نفر از دراویش گنابادی در این اعتراضات دستگیر شدند.

همچنین بررسی کنید

سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه: اسماعیل بخشی برای اعتراف علیه خود زیر فشار است

سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه اعلام کرده است اسماعیل بخشی، نماینده کارگران هفت‌تپه برای نوشتن تکذیبیه …

افزایش لحظه به لحظه قیمت خودرو در ایران: پراید بیش از ۴۵ میلیون تومان

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super