خانه / اقتصادی / فردیناند پیژ، نوه پورشه و مدیر شورای نظارت فولکس‌واگن درگذشت

فردیناند پیژ، نوه پورشه و مدیر شورای نظارت فولکس‌واگن درگذشت

فردیناند پیژ ده‌ها سال رئیس شورای مدیریت و نظارت شرکت خودروسازی فولکس‌واگن آلمان بود. پیژ در سن ۸۲ سالگی درگذشت. گفته می‌شود که پیژ حتی در واپسین روزهای حیات نیز همچنان در پشت صحنه این شرکت حضور داشت.روز یکشنبه ۲۵ اوت در رستورانی واقع در شمال ایالت بایرن حال جسمانی فردیناند پیژ در برابر چشمان همسرش اورزولا، رو به وخامت می‌گذارد.

بر اساس گزارشی که در روز سه‌شنبه پنجم شهریور (۲۷ اوت) در روزنامه “بیلد” منتشر شده، نیروهای امدادگر او را به بیمارستان منتقل می‌کنند. تلاش پزشکان برای نجات جان او موثر واقع نمی‌شود. این در حالی است که خبر درگذشت او با تاخیر رسانه‌ای می‌شود.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

اورزولا پیژ، از اعلام موضع درباره اطلاعاتی که از سوی روزنامه “بیلد” منتشر شده خودداری کرده است. اما او ضمن تایید خبر درگذشت همسر خود نوشته است: «شور و شیفتگی برای صنعت خودروسازی و همچنین توجه به وضعیت شاغلان این شرکت بر سرتاسر زندگی فردیناند نقش زده‌ است.»

زندگی فردیناند پیژ

فردیناند پیژ در روز ۱۷ آوریل سال ۱۹۳۷ در وین به دنیا آمد و سال‌های بسیاری از عمر خود را صرف صنایع خودروسازی و شرکت فولکس‌واگن آلمان کرد.

او در فاصله زمانی ۱۹۹۳ تا سال ۲۰۰۲ مدیریت شرکت آئودی که وابسته به شرکت فولکس‌واگن است را برعهده داشت. پس از آن، ریاست شورای مدیریت و نظارت فولکس‌واگن را برعهده گرفت. خانواده پورشه و پیژ در شمار سهامداران بزرگ شرکت فولکس‌واگن هستند.

قدرت پیژ در شرکت فولکس‌واگن تقریبا هیچ حد و مرزی نداشت. تا آنجا که در سال ۲۰۱۲ حتی همسر او به عضویت در شورای نظارت فولکس‌واگن برگزیده شد. پیژ حتی در واپسین سال‌های حیات خود نقشی تعیین کننده و مهم در پشت صحنه شرکت فولکس‌واگن برعهده داشت.

شرکت فولکس‌واگن بزرگترین شرکت خودروسازی جهان است و شرکت‌های خودروسازی متعددی را در زیرمجموعه خود گردآورده است. از آن جمله می‌توان به شرکت آئودی، سیات، بوگاتی، لامبورگینی و پورشه اشاره کرد.

او در گسترش شرکت فولکس‌واگن و خرید شرکت‌های یاد شده نقش مهمی داشته است.

همچنین بررسی کنید

سفیر آمریکا در برلین: تحریم خط لوله گازی نورد استریم ۲ به نفع اروپاست

ریچارد گرنل، سفیر آمریکا در برلین گفته است تحریم خط لوله گازی نورد استریم ۲ به …

گازپروم روسیه حدود سه میلیارد دلار به اوکراین می‌پردازد

گازپروم روسیه به شرکت انرژی اوکراین دو میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار می‌پردازد. این بخشی …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super