خانه / بین الملل / فرانسه نشان لژیون دونور را از بشار اسد پس می‌گیرد
A handout picture released by the official Syrian Arab News Agency (SANA) on August 20, 2017 shows Syrian President Bashar al-Assad delivering a speech to members of Syria's diplomatic corps in the Syrian capital Damascus. / AFP PHOTO / SANA AND AFP PHOTO / STRINGER / == RESTRICTED TO EDITORIAL USE - MANDATORY CREDIT "AFP PHOTO / HO / SANA" - NO MARKETING NO ADVERTISING CAMPAIGNS - DISTRIBUTED AS A SERVICE TO CLIENTS ==

فرانسه نشان لژیون دونور را از بشار اسد پس می‌گیرد

کاخ الیزه به خبرنگار ای‌بی‌سی نیوز گفته است که فرانسه می‌خواهد نشان لژیون دونور را از بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه پس بگیرد.

لژیون دونور بالاترین نشان افتخار فرانسه است که ژاک شیراک رئیس جمهور سابق فرانسه آن را در سال ۲۰۰۱ به اسد اعطا کرد.

این اطلاعیه چند روز پس از آن صادر شد که فرانسه همراه ایالات متحده آمریکا و انگلستان در واکنش به حمله‌ شیمیایی مرگباری که به دولت سوریه نسبت داده شده است، طی یک عملیات هوایی برخی مراکز نظامی سوریه را مورد هدف قرار داد.

تصمیم‌گیری در مورد پس گرفتن لژیون دونور از یک شخص مختص رئیس‌جمهور فرانسه است و این بدان معناست که امانوئل مکرون این تصمیم را گرفته است.

بازرسان سلاح‌های شیمیایی همچنان منتظر اجازه بازدید از منطقه مظنون به حمله سوریه هستند.

از زمان انتخاب مکرون به عنوان رئیس جمهور در ماه مه سال ۲۰۱۷، این اولین بار نیست که او تصمیم به پس گرفتن نشان افتخار لژیون دونور می‌گیرد. در اکتبر سال ۲۰۱۷، رئیس جمهور فرانسه اعلام کرد که در پی اتهاماتی کهزنان در مورد آزار و اذیت و تجاوز جنسی هاروی واینستاین، تهیه‌کننده فیلم در آمریکا، مطرح کرده‌اند، او می‌خواهد این نشان را از آقای واینستاین پس بگیرد. هاروی واینستاین این اتهامات را ردکرده است.

لانس آرمسترانگ، قهرمان دوچرخه‌سواری سابق آمریکا هم نشان لژیون دونور خود را در سال ۲۰۱۴ و پس از پذیرفتن آن که در طول هفت سال از ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۵ با دوپینگ در مسابقات تور دو فرانس شرکت کرده بود از دست داد.

بر اساس مطالب وبسایت لژیون دونور، این «نشان افتخار در ۱۹ ماه مه سال ۱۸۰۲ به دستور ناپلئون بناپارت برای پاسداشت شایسته‌ترین شهروندان در تمامی زمینه‌های و فعالیت‌ها» شکل گرفت. « این نشان افتخار می‌تواند در صورت محکومیت کیفری یا هر نوع عملی که باعث هتک حرمت یا آسیب رساندن به منافع فرانسه بشود، پس گرفته و لغو شود.»

همچنین بررسی کنید

گزارش رسانه‌های اسرائیلی از موشک تازه «حریف اس۳۰۰ روسی»

هشت روز بعد از حملات هوایی علیه مجتمع دولتی تولید موشکی «مصیاف» در استان حما …

چندین انفجار همزمان در سری‌لانکا بیش از ۲۰۰ کشته برجای گذاشت

بامداد یک‌شنبه چندین انفجار همزمان در سه کلیسا و سه هتل در سری‌لانکا ۲۰۷ کشته …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super