خانه / بالا / فاکس‌نیوز: «مسیحیت ستیزی» در چین در حال گسترش است

فاکس‌نیوز: «مسیحیت ستیزی» در چین در حال گسترش است

فاکس‌نیوز در گزارشی فعالیت اعضای حزب کمونیست چین را زیر ذره‌بین برده و از مسیحیت ستیزی گسترده در این کشور پرده برداشته است.

«محبت نیوز»- حزب کمونیست چین به تازگی در سمیناری مسیحیت را خطری برای این کشور قلمداد نموده است.

فاکس‌نیوز در گزارشی آورده است: یک نهاد حقوق بشری چینی مدافع آزادی مذهبی و اصل تساوی حقوق پشتیبانی خبر داده است که اداره دولتی رادیوی شهری هبی در استان هنان، برنامه‌ای را با عنوان “زیان بزرگ مسیحیت برای امنیت چین” برای اعضای حزب کمونیست اجرا نموده است.

این نهاد در ادامه گزارش خود آورده است: دولت چین بارها ادیان از جمله مسیحیت را در راستای تلاش‌های خارجی قلمداد نموده که سعی در تخریب حکومتش دارند، هر چند که در این راستا هیچ نوع ادعای مستدلی ندارد. در نتیجه، آنها به تحت فشار قرار دادن پیروان ادیان پرداخته و به صراحت اعضای حزب کمونیست را از انجام اعمال مذهبی منع می‌نمایند.

پروفسور ینگ فوک سانگ، مدیر مدرسه الهیات دانشگاه چینی هنک کنگ می‌گوید که سمینار برگزار شده توسط حزب کمونیست چین نشان دهنده سیاست‌های نظارتی سختگیرانه ایدئولوژی حزبی در شبکه‌های تلفنی و اینترنتی است و او عقیده دارد رئیس جمهور شی جین پینگ تهدید مذهب برای چین را برجسته می‌نماید.

یک مسیحی کاتولیک دیگر به نام پائول نیز در این‌باره گفته است که اداره دولتی که مجری برنامه ذکر شده بوده است دارای ارتباطات کاری با آژانس های امنیتی است.

کریستین پست نیز گزارش داده است که تعداد مسیحیان در چین از زمان انقلاب فرهنگی دارای رشد محسوسی بوده است و تا سال ۲۰۳۰ به بزرگترین جمعیت مسیحی در جهان تبدیل خواهند شد. اندرو بوید سخنگوی بنیاد خیریه Release International به فاکس نیوز گفته است که حکومت کمونیست چین از آنجا که شاهد هیچ نوع اعتراضی از جانب غرب نمی باشد در ارتباط با آزار و اذیت مسیحیان چینی جسورتر گشته است.

همچنین بررسی کنید

موجودیت فرازمینی ها در جهان هستی رد شد

دانشمند انگلیسی نظریه موجودیت بیگانگان در جهان هستی را رد نموده می گوید، بشریت می …

گزارشی از وضعیت «ماشاالله پسرکهن» شهروند یهودی در زندان اوین

ماشاالله پسرکهن، شهروند یهودی، سال ۹۶ پس از سفر به کشور اسرائیل برای دیدار با …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super