تسنیم: غزل‌ حکیمی‌ فرد، یک شطرنج‌باز دیگر ایران، «تغییر تابعیت داد»

تسنیم: غزل‌ حکیمی‌ فرد، یک شطرنج‌باز دیگر ایران، «تغییر تابعیت داد» غزل حکیمی‌ فرد، شطرنج‌باز ملی‌پوش ایرانی، با تغییر تابعیت، از این پس با پرچم سوئیس در مسابقات بین‌المللی شرکت خواهد کرد. خبرگزاری تسنیم با انتشار این خبر نوشت که تغییر تابعیت خانم حکیمی‌ فرد که ۲۶ سال دارد، در سایت فدراسیون جهانی شطرنج (فیده) نیز تایید شده است. بر اساس این گزارش، این شطرنج‌باز یکی از نفراتی بود که در زمان انتشار رنکینگ جهانی، جزو شطرنج‌بازان رده بالای ایران محسوب می‌شد. وی دارای عنوان استاد بزرگ شطرنج زنان است و از سوی فدراسیون جهانی شطرنج نیز درجه استادی دریافت کرده است. خواهر وی رعنا حکیمی‌ فرد نیز از دیگر شطرنج‌بازان ایرانی است. سال گذشته نیز علیرضا فیروزجا، دیگر استاد شطرنج ایران، از زیر پرچم ایران خارج شد و از زمستان گذشته تاکنون زیر پرچم فدراسیون جهانی مسابقه می‌دهد. اواخر فروردین‌ سال جاری خورشیدی، با وجود تعطیلی رویدادهای ورزشی در جهان، در یک شگفتی بزرگ، علیرضا فیروزجا موفق شد ماگنوس کارلسن، مرد شماره یک شطرنج جهان را تسلیم کند. بر اساس اعلام مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، طی دو دهه گ..

تسنیم: غزل‌ حکیمی‌ فرد، یک شطرنج‌باز دیگر ایران، «تغییر تابعیت داد»

غزل حکیمی‌ فرد، شطرنج‌باز ملی‌پوش ایرانی، با تغییر تابعیت، از این پس با پرچم سوئیس در مسابقات بین‌المللی شرکت خواهد کرد.

خبرگزاری تسنیم با انتشار این خبر نوشت که تغییر تابعیت خانم حکیمی‌ فرد که ۲۶ سال دارد، در سایت فدراسیون جهانی شطرنج (فیده) نیز تایید شده است.

بر اساس این گزارش، این شطرنج‌باز یکی از نفراتی بود که در زمان انتشار رنکینگ جهانی، جزو شطرنج‌بازان رده بالای ایران محسوب می‌شد.

وی دارای عنوان استاد بزرگ شطرنج زنان است و از سوی فدراسیون جهانی شطرنج نیز درجه استادی دریافت کرده است.

خواهر وی رعنا حکیمی‌ فرد نیز از دیگر شطرنج‌بازان ایرانی است.

سال گذشته نیز علیرضا فیروزجا، دیگر استاد شطرنج ایران، از زیر پرچم ایران خارج شد و از زمستان گذشته تاکنون زیر پرچم فدراسیون جهانی مسابقه می‌دهد.

اواخر فروردین‌ سال جاری خورشیدی، با وجود تعطیلی رویدادهای ورزشی در جهان، در یک شگفتی بزرگ، علیرضا فیروزجا موفق شد ماگنوس کارلسن، مرد شماره یک شطرنج جهان را تسلیم کند.

بر اساس اعلام مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، طی دو دهه گذشته بیش از ۳۸ ورزشکار از ایران مهاجرت کرده‌اند.

یکی از مهم‌ترین دلایل مهاجرت آنها جلوگیری مقام‌های رسمی از رویارویی آنها با حریف‌های اسرائیلی است.

Radio Eram

FREE
VIEW