علی کریمی: حمله به شاهچراغ اگر داخلی بود قاتلید، اگر خارجی بود نالایقید

علی کریمی: حمله به شاهچراغ اگر داخلی بود قاتلید، اگر خارجی بود نالایقید علی کریمی، بازیکن سابق تیم ملی فوتبال، در ادامه حمایت خود از اعتراضات مردم ایران، روز یکشنبه ۸ آبان خطاب به حکومت نوشت: «آنچه در شاهچراغ اتفاق افتاد یک جنایت بود. اگر داخلی بود، قاتل‌اید. اگر خارجی بود، نالایق‌اید.» کریمی در پیام تازه خود که در اینستاگرام و توئیتر منتشر کرد، افزود: «تأمین امنیت جانی مردم منت ندارد، بدیهی‌ترین وظیفه هر دولتی است. کسانی که مردند، از ما، دوستان ما، همشهری ما، خانواده ما بودند. تاوان خون آن‌ها، همراه با تمام جنایت‌های دیگر، هیزم بیشتری بر آتش جان شما خواهد شد.» در حمله‌ای که توسط یک فرد مسلح در شامگاه روز چهارم آبان به حرم شاهچراغ انجام شد، به گزارش صدا و سیما، ۱۵ تن کشته و ۱۹ نفر دیگر زخمی شدند. گروه داعش همان شب در شبکه خود به نام «اعماق»، و سپس روز پنج‌شنبه در نشریه هفتگی خود، به نام «النبا»، مسئولیت حمله را عهده‌دار شد. با این حال، از یک سو برخی معترضان در تجمعات خود و شمار بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی از احتمال دست پشت پرده حکومت در این حمله سخن گفتند و از سوی دیگر برخی ..

علی کریمی: حمله به شاهچراغ اگر داخلی بود قاتلید، اگر خارجی بود نالایقید

علی کریمی، بازیکن سابق تیم ملی فوتبال، در ادامه حمایت خود از اعتراضات مردم ایران، روز یکشنبه ۸ آبان خطاب به حکومت نوشت: «آنچه در شاهچراغ اتفاق افتاد یک جنایت بود. اگر داخلی بود، قاتل‌اید. اگر خارجی بود، نالایق‌اید.»

کریمی در پیام تازه خود که در اینستاگرام و توئیتر منتشر کرد، افزود: «تأمین امنیت جانی مردم منت ندارد، بدیهی‌ترین وظیفه هر دولتی است. کسانی که مردند، از ما، دوستان ما، همشهری ما، خانواده ما بودند. تاوان خون آن‌ها، همراه با تمام جنایت‌های دیگر، هیزم بیشتری بر آتش جان شما خواهد شد.»

در حمله‌ای که توسط یک فرد مسلح در شامگاه روز چهارم آبان به حرم شاهچراغ انجام شد، به گزارش صدا و سیما، ۱۵ تن کشته و ۱۹ نفر دیگر زخمی شدند.

گروه داعش همان شب در شبکه خود به نام «اعماق»، و سپس روز پنج‌شنبه در نشریه هفتگی خود، به نام «النبا»، مسئولیت حمله را عهده‌دار شد.

با این حال، از یک سو برخی معترضان در تجمعات خود و شمار بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی از احتمال دست پشت پرده حکومت در این حمله سخن گفتند و از سوی دیگر برخی مقامات جمهوری اسلامی این حمله را به اعتراضات سراسری مردم ارتباط دادند.

علی کریمی در پایان پیام خود خطاب به حکومت جمهوری اسلامی چنین آورده است: «از خیابان تا زندان، از دانشگاه تا حرم، فراموش نمی‌کنیم چه بر سر ما آورده‌اید.»

این ستاره پیشین فوتبال ایران از شروع اعتراضات سراسری به‌طور پیوسته پیام‌هایی را در حمایت از مردم منتشر کرده؛ حمایتی که واکنش‌های تهدیدآمیز مقامات جمهوری اسلامی را هم در پی داشته است.

کریمی هفته گذشته در پی انتشار اخباری از تلاش برای ربودن او در امارات متحده عربی اعلام کرد «من و خانواده‌ام از طرق مختلف تهدید شدیم و می‌شویم».

این بازیکن سابق تیم ملی فوتبال افزود که «البته من مهم نیستم. من همچنان عزادار و نگران هموطنانم در جای جای میهن عزیزم هستم و همه هم و غم من آرامش مردم سرزمینم است».

علی کریمی در یکی از بازی‌های تیم ملی فوتبال ایران بیشتر در این باره:

علی کریمی می‌گوید خود و خانواده‌اش تهدید شده‌اند

Radio Eram

FREE
VIEW