علی خامنه‌ای: مهدکودک‌ها در ایران به حال خود رها شده‌اند

علی خامنه‌ای: مهدکودک‌ها در ایران به حال خود رها شده‌اند رهبر جمهوری اسلامی می‌گوید مهدکودک‌ها در ایران، «رها» شده‌اند و بر اساس گزارش‌های رسیده به وی، وضعیت آنها «به هیچ وجه خوب نیست.» به گزارش خبرگزاری ایلنا، علی خامنه‌ای این سخنان را روز سه‌شنبه ۱۱ شهریور در جلسه مجازی با مقام‌های آموزش و پرورش و در سی و چهارمین اجلاس این وزارتخانه بیان کرده است. او افزوده که «نباید به مهدکودک‌ها نگاه مراکز خدماتی داشت، بلکه {این مراکز} مراکز مهم آموزشی و پرورشی هستند.» پیش از این نیز چند روحانی از جمله امامان جمعه، شیراز، قم و بجنورد از برنامه‌های برخی مهدکودک‌ها در ایران از جمله رقص و شنا بدون جداسازی کودکان دختر و پسر انتقاد کرده بودند. حبیب‌الله جان‌نثاری، ‌جانشین پیشین فرمانده یگان‌های ویژه ناجا، هم از منتقدان «وضعیت مهدکودک‌ها» بوده و گفته که «امروز در کودکستان‌های پایتخت کشور دست دختر پنج ساله را در دست پسر بچه قرار می‌دهند و به بهانه جشن موسیقی می‌گذارند و می‌رقصند، آیا این فرهنگ مادر شهیدی است که فرزندنش را در دامن پاک خود بزرگ کرد؟» رهبر جمهوری اسلامی در این کنفرانس مجازی، همچنین مدعی..

علی خامنه‌ای: مهدکودک‌ها در ایران به حال خود رها شده‌اند

رهبر جمهوری اسلامی می‌گوید مهدکودک‌ها در ایران، «رها» شده‌اند و بر اساس گزارش‌های رسیده به وی، وضعیت آنها «به هیچ وجه خوب نیست.»

به گزارش خبرگزاری ایلنا، علی خامنه‌ای این سخنان را روز سه‌شنبه ۱۱ شهریور در جلسه مجازی با مقام‌های آموزش و پرورش و در سی و چهارمین اجلاس این وزارتخانه بیان کرده است.

او افزوده که «نباید به مهدکودک‌ها نگاه مراکز خدماتی داشت، بلکه {این مراکز} مراکز مهم آموزشی و پرورشی هستند.»

پیش از این نیز چند روحانی از جمله امامان جمعه، شیراز، قم و بجنورد از برنامه‌های برخی مهدکودک‌ها در ایران از جمله رقص و شنا بدون جداسازی کودکان دختر و پسر انتقاد کرده بودند.

حبیب‌الله جان‌نثاری، ‌جانشین پیشین فرمانده یگان‌های ویژه ناجا، هم از منتقدان «وضعیت مهدکودک‌ها» بوده و گفته که «امروز در کودکستان‌های پایتخت کشور دست دختر پنج ساله را در دست پسر بچه قرار می‌دهند و به بهانه جشن موسیقی می‌گذارند و می‌رقصند، آیا این فرهنگ مادر شهیدی است که فرزندنش را در دامن پاک خود بزرگ کرد؟»

رهبر جمهوری اسلامی در این کنفرانس مجازی، همچنین مدعی تلاش «دشمن» برای «نفوذ» در آموزش و پرورش ایران از طریق «سند ۲۰۳۰» شده است.

آقای خامنه‌ای سال ۹۶ هم در یک سخنرانی به صراحت با اجرای سند آموزشی ۲۰۳۰ یونسکو در ایران مخالفت کرد و مدعی شد که این سند بین‌الملی «سبک زندگی معیوب و ویرانگر و فاسد غربی» را ترویج می‌کند.

این در حالی است که بخش‌های مهمی از این سند به مسائلی همچون آموزش محیط زیست، برابری جنسیتی و فرصت‌های برابراجتماعی برای زنان و مردان، حقوق بشر، رفع تبعیض از اقلیت‌ها، احترام به تنوع فرهنگی و ترویج آموزش بین فرهنگی، کنار گذاشتن گفتمان هویتی بسته، تربیت نسل جدید با نگاه شهروند جهانی، فرهنگ صلح و عدم خشونت می‌پردازد.