علی‌نژاد: فراز و نشیب دوومیدانی نگران‌ کننده است/ شروط فدراسیون جهانی جودو خلاف اساسنامه بود

علی‌نژاد: فراز و نشیب دوومیدانی نگران‌ کننده است/ شروط فدراسیون جهانی جودو خلاف اساسنامه بود معاون توسعه ورزش قهرمانی وزیر ورزش گفت: ما روزهای خوب ‌و بدی در دوومیدانی داشته‌ایم که این فراز و نشیب‌ها بعضا نگران کننده است. به گزارش ایسنا، در پایان مجمع عمومی سالیانه فدراسیون‌ دوومیدانی، مهدی علی‌نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی وزیر ورزش گفت: تنوع و جذابیت این رشته برای هیچکس پوشیده نیست و همه می‌دانیم که این رشته چه اهمیتی می‌تواند برای ورزش کشور داشته باشد. او افزود: ما در دوومیدانی کشور سال‌های خوب و بدی را سپری کرده‌ایم‌ که این فراز و نشیب‌ها بعضا نگران‌ کننده است. این‌ موضوع نشان می‌دهد که فعلا به توسعه پایدار در این رشته نرسیده و با دنیا فاصله داریم. امیدوارم با فعالیت‌های آقای صیامی در این چهار سال جمعیت دوومیدانی کشور بسیار زیادتر از خال حاضر شود. ما باید تعداد زیادی نیرو داشته باشیم تا نخبه‌ها را شناسایی کنیم. علی‌نژاد تاکید کرد: هیات‌ها باید در حوزه پرورش نیرو بیشتر کار کنند و پس از شناسایی نیروهای با استعداد آن‌ها را نگهداری کنیم. این رشته اگر در ورزش قهرمانی به جایگاه واقعی ..

علی‌نژاد: فراز و نشیب دوومیدانی نگران‌ کننده است/ شروط فدراسیون جهانی جودو خلاف اساسنامه بود

علی‌نژاد: فراز و نشیب دوومیدانی نگران‌ کننده است/ شروط فدراسیون جهانی جودو خلاف اساسنامه بود

معاون توسعه ورزش قهرمانی وزیر ورزش گفت: ما روزهای خوب ‌و بدی در دوومیدانی داشته‌ایم که این فراز و نشیب‌ها بعضا نگران کننده است.

به گزارش ایسنا، در پایان مجمع عمومی سالیانه فدراسیون‌ دوومیدانی، مهدی علی‌نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی وزیر ورزش گفت: تنوع و جذابیت این رشته برای هیچکس پوشیده نیست و همه می‌دانیم که این رشته چه اهمیتی می‌تواند برای ورزش کشور داشته باشد.

او افزود: ما در دوومیدانی کشور سال‌های خوب و بدی را سپری کرده‌ایم‌ که این فراز و نشیب‌ها بعضا نگران‌ کننده است. این‌ موضوع نشان می‌دهد که فعلا به توسعه پایدار در این رشته نرسیده و با دنیا فاصله داریم. امیدوارم با فعالیت‌های آقای صیامی در این چهار سال جمعیت دوومیدانی کشور بسیار زیادتر از خال حاضر شود. ما باید تعداد زیادی نیرو داشته باشیم تا نخبه‌ها را شناسایی کنیم.

علی‌نژاد تاکید کرد: هیات‌ها باید در حوزه پرورش نیرو بیشتر کار کنند و پس از شناسایی نیروهای با استعداد آن‌ها را نگهداری کنیم. این رشته اگر در ورزش قهرمانی به جایگاه واقعی خود برسد می‌تواند در میادین بزرگ مثل بازی‌های آسیایی در سبد مدالی ما تاثیر زیادی داشته باشد. ما استعدادهای زیار کشور داریم اما سهم ایران از مدال‌ها در چنین میادینی بسیار اندک است. ان‌شاءالله دست به دست هم دوومیدانی را به روزهای خوبی برسانیم.

علی نژاد با بیان اینکه دوومیدانی به تازگی رئیس خود را شناخته است، توضیح داد: امیدواریم با ریاست صیامی طی چهار سال پیش رو شرایط این رشته در آینده بهینه باشد. دوومیدانی‌ اگر به جایگاه واقعی خود برسد می‌تواند مدال آور باشد چون‌ معتقدم پتانسیل بالایی در ایران داریم.

او در مورد مسائل مالی که حسابرس و بازرس فدراسیون در جریان‌ مجمع به آن‌ها اشاره کردند، اظهار کرد: این بحث‌ها روتین است و ما هم به عنوان وزارت ورزش تذکرات لازم را می‌دهیم که فدراسیون آن‌ها برطرف کند.

معاون وزیر ورزش و جوانان درباره حمایت‌های مالی فدراسیون از احسان حدادی به عنوان ورزشکار المپیکی اظهار کرد: قطعا وزارت حمایت ویژه‌ای از دوومیدانی به عنوان رشته مادر دارد و دوومیدانی جزو فدراسیون‌هایی است که بودجه بالایی می‌گیرد. حدادی هم مشکل خاصی ندارد و از این پس وظیفه فدراسیون است که برنامه‌ریزی درستی برای حمایت از ورزشکارانش داشته باشد.

علی نژاد در مورد مشکلات قرارداد مربی آمریکایی حدادی نیز گفت: در مورد جزئیات قراردادهای مربیان و ورزشکاران اطلاع ندارم و بهتر است از خود رئیس فدراسیون سوال کنید.

وی در مورد برگزاری اردوهای تیم‌های ملی مختلف در شرایط کرونایی کشور نیز عنوان کرد: یک ماه پیش بود که ما مجوزی را از ستاد ملی مبارزه با کرونا گرفتیم تا تیم‌های ملی مختلف و المپیکی ما با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اردوهای خود را برگزار کنند تا با آمادگی خوبی راهی المپیک شوند. حالا اینکه اردوهای تیم‌ها برگزار شود یا خیر دیگر دست کادر فنی آن‌ها است.

او درباره شرایط تعلیق جودوی ایران نیز گفت: بعد از تعلیق جهانی جودو، شکایتی از طرف فدراسیون ایران به دادگاه عالی ورزش صورت گرفت. این دادگاه یک تقریبا ماه پیش برگزار شد که دو طرف به توافق نرسیدند. سپس به دو طرف مهلت دادند که اختلاف‌ها را حل کنند، اما فدراسیون جهانی شروطی را داشت که خلاف اساسنامه است و از این فرصت استفاده نشد و هر دو اعلام کردند که توافقی صورت نگرفت و منتظریم ببینیم چه اتفاقی می افتد.

علی‌نژاد درباره اختلاف موجود میان ورزشکاران المپیکی تیم ملی تفنگ با کادرفنی و برنامه وزارت برای حل این مشکل نیز گفت: اختلاف نظرهایی بین کادرفنی و ملی پوشان تیم تفنگ به وجود آمده است که ما هم در حال رایزنی هستیم تا مشکل حل شود. شخصا نیز جلسه‌ای با ورزشکاران این رشته خواهم داشت تا موضوع را برطرف کنیم، در مجموع مشکل غیرقابل حلی نیست.

انتهای پیام