خانه / بالا / عضو مجلس خبرگان: درباره جانشین رهبر حق سوال پرسیدن هم وجود ندارد!

عضو مجلس خبرگان: درباره جانشین رهبر حق سوال پرسیدن هم وجود ندارد!

حیدری نماینده خوزستان در خبرگان می‎گوید اعضای کمیسیون ویژه حتی حق افشای اطلاعات خود را به رئیس مجلس خبرگان هم ندارند.

«محبت نیوز»- در ایران بحث جانشینی علی خامنه‎ای چند روزی است از سوی رسانه‎ها بیشتر از گذشته دنبال می‎شود و تعدادی از اعضای مجلس خبرگان در مورد آن اظهار نظر کردند.
محسن اراکی از اعضای بلندپایه خبرگان چند روز پیش گفت به جز کمیسیون ویژه، تنها کسی که می‌تواند از لیست گزینه‌های رهبری آینده اطلاع داشته باشد خامنه‌ای است.
وی در مصاحبه با خبرگزاری فارس اعلام کرده که لیستی از گزینه‌های رهبری وجود دارد که تنها سه نفر از اعضای مجلس خبرگان که عضو کمیسیون ویژه هستند، از آن اطلاع دارند. او در پاسخ به پرسشی درباره «کمیسیون تعیین مصادیق رهبری» در مجلس خبرگان گفته بود، «کمیسیونی وجود دارد که از آن به کمیسیون تحقیق تعبیر می‌شود؛ کمیسیون ویژه‌ای است و وظیفه‌اش این است که تمام کسانی که در معرض واجدیّت شرایط رهبری باشند را شناسایی کند و لیستی از آن‌ها تهیه کند. چون مسئله صد درصد محرمانه است و با توجه به تجربه ناموفقی هم که در گذشته از مسئله اعلام قائم مقام رهبری به‌وجود آمده، تصمیم گرفته شده در کمیسیون ویژه‌ای که وجود دارد، فقط ۳ نفر این اسامی را نزد خودشان نگه دارند و از دایره این کمیسیون ۳ نفره خارج نشود.»
در واکنش به این اظهارات محسن حیدری نماینده خوزستان در رهبری، در این باره گفته «وظیفه کمیسیون ویژه شناسایی افرادی است که در معرض شرایط رهبری برای آینده هستند. یعنی این کمیسیون کسانی که الان در قید حیات هستند و امکان دارد به عنوان گزینه مطرح شوند شناسایی می‌کند.»
او تاکید کرده، «افرادی که در لیست گزینه‌های رهبری آینده نظام قرار می‌گیرند، دائم از سوی کمیسیون ویژه رصد می‌شوند و موضع‌گیری‌ها و عملکردهای آنان در پرونده‌ای ثبت می‌شود تا کمیسیون ویژه در روز مبادا اطلاعات خود را مطرح کند تا مجلس خبرگان تصمیم‌گیری کند.»
حیدری همچنین گفته اعضای این کمیسیون هم محرمانه هستند و در مورد آن‎ها نیز حتی رئیس مجلس خبرگان هم حق سوال پرسیدن ندارد! یعنی اعضای کمیسیون ویژه حتی حق افشای اطلاعات خود را به رئیس مجلس خبرگان هم ندارند. تنها کسی که می‌تواند اطلاع داشته باشد و از آنها سوال کند خود رهبری هستند!

او توضیح می‌دهد، این مساله اختیارش با رهبری است. ایشان می‌تواند از نام افرادی که در لیست کمیسیون ویژه قرار گرفته‌اند مطلع شوند. اگر لازم دانستند می‌توانند سوال کنند و اگر لازم ندانستند و نپرسیدند بر کمیسیون ویژه لازم نیست اطلاعات خود را برای ایشان افشا کند.
با این توضیحات روشن است گزینه‎های رهبری و کمیسیون تشخیص مصادیق گزینه‎های رهبری و سوال پرسیدن در مورد اعضای این کمیسیون محرمانه است. بنابراین مشخص نیست مسئولان نظام از جمله خود علی خامنه‎ای ادعا می‎کنند باید با مردم شفاف بود.

همچنین بررسی کنید

موجودیت فرازمینی ها در جهان هستی رد شد

دانشمند انگلیسی نظریه موجودیت بیگانگان در جهان هستی را رد نموده می گوید، بشریت می …

گزارشی از وضعیت «ماشاالله پسرکهن» شهروند یهودی در زندان اوین

ماشاالله پسرکهن، شهروند یهودی، سال ۹۶ پس از سفر به کشور اسرائیل برای دیدار با …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super