عضو شورای شهر: آتش‌نشانی تهران تا پایان امسال با «بحران» روبه‌رو می‌شود

عضو شورای شهر: آتش‌نشانی تهران تا پایان امسال با «بحران» روبه‌رو می‌شود سوده نجفی، عضو شورای شهر تهران، روز یکشنبه ۳۰ مرداد، با ارائه آماری از کمبودهای اولیه و مشکلات آتش‌نشانی تهران، از احتمال بروز «بحران تا پایان سال» در پایتخت خبر داد. این عضو شورای شهر گفت انبارهای سازمان آتش‌نشانی خالی از تجهیزات است و وضعیت به‌گونه‌ای است که «ممکن است حتی تا پایان سال به ابتدایی‌ترین لوازم همچون لباس آتش‌نشانی هم محتاج شویم». این در حالی است که پس از سوختن پلاسکو در دی ۱۳۹۵ که به کشته شدن ۱۶ آتش‌نشان هم منجر شد، مقامات وقت از این حادثه به‌عنوان درس عبرت برای توجه جدی‌تر به موضوع ایمنی یاد کردند. بیشتر در این باره: مقام دانشگاهی: بسیاری از مراکز بیمارستانی در تهران اخطار آتش‌نشانی دارند با این حال، هفت سال پس از حادثه پلاسکو، امسال مشخص شد که دست‌کم ۱۲۹ ساختمان بحرانی در تهران شناسایی شده است، هرچند کامران عبدولی، معاون پیشگیری سازمان آتش‌نشانی، اعلام کرد که اجازه اسم بردن از این ساختمان‌ها را ندارد. سوده نجفی، عضو شورای شهر تهران، در تذکر پیش از دستور خود علاوه بر اشاره به کمبود شدید تجهیزات ..

عضو شورای شهر: آتش‌نشانی تهران تا پایان امسال با «بحران» روبه‌رو می‌شود یک آتش‌نشان پس از خاموش کردن آتش در بازار تهران، بهمن ۱۴۰۰

سوده نجفی، عضو شورای شهر تهران، روز یکشنبه ۳۰ مرداد، با ارائه آماری از کمبودهای اولیه و مشکلات آتش‌نشانی تهران، از احتمال بروز «بحران تا پایان سال» در پایتخت خبر داد.

این عضو شورای شهر گفت انبارهای سازمان آتش‌نشانی خالی از تجهیزات است و وضعیت به‌گونه‌ای است که «ممکن است حتی تا پایان سال به ابتدایی‌ترین لوازم همچون لباس آتش‌نشانی هم محتاج شویم».

این در حالی است که پس از سوختن پلاسکو در دی ۱۳۹۵ که به کشته شدن ۱۶ آتش‌نشان هم منجر شد، مقامات وقت از این حادثه به‌عنوان درس عبرت برای توجه جدی‌تر به موضوع ایمنی یاد کردند.

بیشتر در این باره:

مقام دانشگاهی: بسیاری از مراکز بیمارستانی در تهران اخطار آتش‌نشانی دارند

با این حال، هفت سال پس از حادثه پلاسکو، امسال مشخص شد که دست‌کم ۱۲۹ ساختمان بحرانی در تهران شناسایی شده است، هرچند کامران عبدولی، معاون پیشگیری سازمان آتش‌نشانی، اعلام کرد که اجازه اسم بردن از این ساختمان‌ها را ندارد.

سوده نجفی، عضو شورای شهر تهران، در تذکر پیش از دستور خود علاوه بر اشاره به کمبود شدید تجهیزات ضروری، به موضوع نیروی کار هم اشاره کرد و گفت در حال حاضر سازمان آتش‌نشانی با کمبود سه هزار و ۹۰۰ نیرو مواجه است.

این در حالی است که به‌گفته خانم نجفی، از پنج هزار و دویست نیروی استخدامی سازمان آتش‌نشانی تهران، دویست نفر قرارداد کارگری دارند که یعنی از حقوق و مزایای کمتری برخوردارند.

بی‌توجهی به وضعیت کاری و معیشتی، اعتراض آتش‌نشانان را هم در پی داشته است، چنان‌که ۲۹ دی سال گذشته، یک روز پیش از سالگرد حادثه پلاسکو، آتش‌نشانان تهران مقابل شورای شهر تجمع کردند و خواستار رسیدگی به مطالبات معیشتی‌شان شدند.

از این اعتراضات حدود یک سال و نیم گذشته اما هنوز هیچ گزارشی از بهبود وضعیت و معیشت نیروهای آتش‌نشانی منتشر نشده است.

عضو شورای شهر تهران در عین حال از اقامت حدود هشتاد درصد از نیروهای سازمان آتش‌نشانی تهران در خارج از شهر خبر داد و گفت با این وضعیت، اگر بحرانی در تهران رخ دهد و ورودی‌های شهر مسدود شوند، امکان ورود این این افراد به شهر وجود نخواهد شد.

بر اساس آمار رسمی، سازمان آتش‌نشانی تهران در طول یک شبانه‌روز حدود چهارصد عملیات ریز و درشت انجام می‌دهد.

کمبود هزاران نیروی آتش‌نشان در تهران please wait Embed share

کمبود هزاران نیروی آتش‌نشان در تهران

Embed share The code has been copied to your clipboard. width px height px

The URL has been copied to your clipboard

No media source currently available

0:00 0:04:42 0:00

با استفاده از گزارش ایسنا و وب‌سایت رادیو فردا؛ ر.ش
Radio Eram

FREE
VIEW