عصبانیت شدید کاسپاروف از اتفاقات عجیب که باعث باختش شد+ فیلم

عصبانیت شدید کاسپاروف از اتفاقات عجیب که باعث باختش شد+ فیلم گری کاسپاروف ستاره پیشین شطرنج جهان با باخت شب گذشته‌اش که با اتفاقات عجیبی همراه بود، از کوره در رفت. به گزارش ایسنا، پس از شیوع بیماری کرونا رقابت‌های شطرنج به صورت آنلاین پیگیری شد. در این رقابت‌های آنلاین بیش‌تر شطرنج بازان بزرگ با یکدیگر به رقابت پرداختند. برگزاری مسابقات شطرنج آن هم به صورت آنلاین بدون حواشی هم دنبال نمی‌شد. شطرنج یکی از ورزش‌هایی است که در آن حواشی کم‌تری نسبت به سایر رشته‌های دیگر به چشم می‌خورد اما برگزاری مسابقات مختلف به صورت آنلاین باعث شد که حواشی‌های زیادی وارد این رشته شود. مشکلات اینترنتی معضل جدید مسابقات آنلاین شطرنج در دوران کرونا بود. چه بسا شطرنج بازانی در رقابت‌های آنلاین در حال پیروزی بودند که با قطعی اینترنت مواجه شده و بازی برده را از دست دادند. حتی در مسابقه مسترز چسبل حریف کارلسن به دلیل مشکلات اینترنتی شکست می‌خورد و نفر اول شطرنج جهان در حرکتی جوانمردانه بازی دوم را واگذار می‌کند چرا که معتقد بود برد بازی اول حقش نبوده است. این پایان ماجرا نبود زیرا که سر و کله مشکلات اینترنتی..

عصبانیت شدید کاسپاروف از اتفاقات عجیب که باعث باختش شد+ فیلم

عصبانیت شدید کاسپاروف از اتفاقات عجیب که باعث باختش شد+ فیلم

گری کاسپاروف ستاره پیشین شطرنج جهان با باخت شب گذشته‌اش که با اتفاقات عجیبی همراه بود، از کوره در رفت.

به گزارش ایسنا، پس از شیوع بیماری کرونا رقابت‌های شطرنج به صورت آنلاین پیگیری شد. در این رقابت‌های آنلاین بیش‌تر شطرنج بازان بزرگ با یکدیگر به رقابت پرداختند. برگزاری مسابقات شطرنج آن هم به صورت آنلاین بدون حواشی هم دنبال نمی‌شد. شطرنج یکی از ورزش‌هایی است که در آن حواشی کم‌تری نسبت به سایر رشته‌های دیگر به چشم می‌خورد اما برگزاری مسابقات مختلف به صورت آنلاین باعث شد که حواشی‌های زیادی وارد این رشته شود.
مشکلات اینترنتی معضل جدید مسابقات آنلاین شطرنج در دوران کرونا بود. چه بسا شطرنج بازانی در رقابت‌های آنلاین در حال پیروزی بودند که با قطعی اینترنت مواجه شده و بازی برده را از دست دادند. حتی در مسابقه مسترز چسبل حریف کارلسن به دلیل مشکلات اینترنتی شکست می‌خورد و نفر اول شطرنج جهان در حرکتی جوانمردانه بازی دوم را واگذار می‌کند چرا که معتقد بود برد بازی اول حقش نبوده است.

این پایان ماجرا نبود زیرا که سر و کله مشکلات اینترنتی در مسابقات رسمی فیده هم پیدا شد. قطعی اینترنت در فینال مسابقات المپیاد آنلاین شطرنج باعث شد که فیده (فدراسیون جهانی شطرنج) در تصمیم عجیب دو قهرمان برای یک مسابقه انتخاب کند که این امر با واکنش‌های زیادی رو به رو شد.

در مهم‌ترین رقابت‌های شطرنج آنلاین روز گذشته (شنبه) مسابقات شطرنج "فیشر شودآون" پیگیری شد که شطرنج بازان بزرگی مانند مگنوس کارلسن نفر اول شطرنج جهان، گری کاسپاروف قهرمان بی‌نظیر پیشین شطرنج جهان و نفرات برتر رنکینگ جهانی از جمله لوون آرونیان، فابیانو کاروانا و ماکسیم وشیه حضور دارند. هم‌چنین نابغه شطرنج ایران علیرضا فیروزجا در این رقابت‌ها دست به مهره شده است.

در بازی گری کاسپاروف با فابیانو کاروانا آمریکایی اتفاق جالبی رخ می‌دهد. کاسپاروف درنظر داشت که وزیر خود را یک پله پایین‌تر ببرد اما به دلیل لیز خوردن موس، وزیرش یک پله بالاتر قرار می‌گیرد. بعد از این اشتباه که به دلیل لیز خوردن موس اتفاق افتاده بود او در نظر داشت که این وضع را درست کند اما بازهم برایش مشکل ایجاد می‌شود چرا که سهوا برای کامپیوتر حرکت از پیش تعیین شده تعریف می‌کند و همین عامل باعث می‌شود که با دو حرکت ناخواسته بازی را کاملا از دست بدهد.

شطرنج‌بازان می‌توانند در بازی‌های اینترنتی از حرکات از پیش تعیین شده استفاده کنند. با کمک عملکرد از پیش تعیین شده می‌توانید در حالی که نوبت حریف است مهره و حرکت خود را انتخاب کنید که بلافاصله بعد از حرکت حریف، آن عملیاتی که شما برای کامپیوتر تعریف کردید انجام شود.

بعد از این اتفاق کاسپاروف شدیدا عصبانی شده و با شدت از جای خود بلند می‌شود. به نظر می‌رسد که مشکلات مسابقات اینترنتی پایان ندارد.

فیلم اتفاقات بازی کاسپاروف را در ادامه می بینید:

انتهای پیام