عامل حمله به مرکز اسلامی در نروژ به ۲۱ سال زندان محکوم شد

عامل حمله به مرکز اسلامی در نروژ به ۲۱ سال زندان محکوم شد فیلیپ مانزهاوس ۲۲ ساله که متهم به حمله با سلاح به مرکز اسلامی النور در غرب اسلو و همچنین قتل خواهر ناتنی خود شده بود، روز پنج‌شنبه از طرف دادگاهی در نروژ به ۲۱ سال زندان محکوم شد. پارسال بعد از حمله به مرکز اسلامی النور، هنگام بازداشت وی اعلام شد جسد زنی نیز در خانه‌اش یافته شده است. این زن در واقع خواهر ناتنی وی بود که متولد چین است و به دست فیلیپ کشته شده بود. فیلیپ که عقایدی نژادپرستانه، راست افراطی و ضد اسلام دارد، می‌گوید به نظرش خواهر ناتنی وی به خاطر آسیایی بودنش تهدیدی برای خانواده‌اش بود. وی بعد از قتل خواهرش به مرکز اسلامی النور رفته و اقدام به تیراندازی کرد. در این حادثه کسی کشته نشد و یک افسر بازنشسته نیروهای هوایی پاکستان که در این مرکز بود، با وی درگیر شده و او را خلع سلاح کرد. فیلیپ همچنین کشتار ۵۰ مسلمان در مسجدی در نیوزیلند را تحسین کرده است. در پی حمله سال گذشته یک نژادپرست سفیدبرترپندار به مساجدی در نیوزیلند بیش از ۵۰ نفر کشته شدند. همچنین در سال ۲۰۱۱ آندرس بهرینگ بریویک نژادپرست ۳۳ ساله با انفجار یک بم..

عامل حمله به مرکز اسلامی در نروژ به ۲۱ سال زندان محکوم شد

فیلیپ مانزهاوس ۲۲ ساله که متهم به حمله با سلاح به مرکز اسلامی النور در غرب اسلو و همچنین قتل خواهر ناتنی خود شده بود، روز پنج‌شنبه از طرف دادگاهی در نروژ به ۲۱ سال زندان محکوم شد.

پارسال بعد از حمله به مرکز اسلامی النور، هنگام بازداشت وی اعلام شد جسد زنی نیز در خانه‌اش یافته شده است. این زن در واقع خواهر ناتنی وی بود که متولد چین است و به دست فیلیپ کشته شده بود.

فیلیپ که عقایدی نژادپرستانه، راست افراطی و ضد اسلام دارد، می‌گوید به نظرش خواهر ناتنی وی به خاطر آسیایی بودنش تهدیدی برای خانواده‌اش بود.

وی بعد از قتل خواهرش به مرکز اسلامی النور رفته و اقدام به تیراندازی کرد.

در این حادثه کسی کشته نشد و یک افسر بازنشسته نیروهای هوایی پاکستان که در این مرکز بود، با وی درگیر شده و او را خلع سلاح کرد.

فیلیپ همچنین کشتار ۵۰ مسلمان در مسجدی در نیوزیلند را تحسین کرده است.

در پی حمله سال گذشته یک نژادپرست سفیدبرترپندار به مساجدی در نیوزیلند بیش از ۵۰ نفر کشته شدند.

همچنین در سال ۲۰۱۱ آندرس بهرینگ بریویک نژادپرست ۳۳ ساله با انفجار یک بمب در اسلو و تیراندازی به جوانان وابسته به حزب کارگر نروژ در جزیره‌ اوتویا ۷۷ نفر را به قتل رساند.

Radio Eram

FREE
VIEW