خانه / حقوق بشر / طی سال جاری، رهایی از اعدام ۶ زندانی در کرمانشاه

طی سال جاری، رهایی از اعدام ۶ زندانی در کرمانشاه

خبرگزاری هرانا – رئیس شوراهای حل اختلاف استان کرمانشاه گفت که از ابتدای امسال تاکنون، ۶ زندانی که از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بودند، با رضایت اولیای دم از مرگ رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صداوسیما، رئیس شوراهای حل اختلاف استان کرمانشاه گفت: “از ابتدای امسال تاکنون با تلاش ستاد تالیف قلوب با گرفتن رضایت از اولیای دم، پرونده ۶ فقره قتل در استان به مصالحه ختم شده است”.

جبار تجری رئیس شورا‌های حل اختلاف استان کرمانشاه گفت: “اگر فرهنگ صلح و سازش و گذشت در جامعه نهادینه شود، شاهد کاهش تعداد پرونده‌ها و شکایات خواهیم بود”.

تجری با بیان اینکه حل و فصل دعاوی و ایجاد صلح و سازش بین طرفین دعوا از وظایف اصلی شورا‌های حل اختلاف است، از اقدام انسان دوستانه خانواده مقتولان که با گذشت خود ضمن اعطای حیات انسانی به قاتل نادم، زمینه توسعه و گسترش فرهنگ صلح و سازش در جامعه را فراهم کردند، قدردانی کرد.

او اشاره کوتاهی به پروسه گرفتن رضایت در ۲ پرونده قتل کرد و گفت: “در نزاعی در یکی از روستا‌های استان که بین ۲ طایفه صورت گرفته بود بر اثر شلیک ناگهانی گلوله فردی به قتل رسید”.

«ستاد تألیف قلوب» استان کرمانشاه در سال ۱۳۹۳ و به ابتکار رئیس کل دادگستری استان با هدف رسیدگی به پرونده‌های مهم از جمله قتل تشکیل شده است. تاکنون بیش از ۳۲۰ فقره پرونده قتل به ستاد تألیف قلوب ارجاع و ۱۱۶ فقره آن به صلح و سازش منجر شده است.

از این تعداد در ۸۹ پرونده سازش قطعی حاصل و متهم به قتل از زندان آزاد شده است و در ۲۵ پرونده دیگر هم اولیای دم از اعدام گذشت کرده و به دریافت دیه رضایت داده‌اند.

نوشته طی سال جاری، رهایی از اعدام ۶ زندانی در کرمانشاه اولین بار در خبرگزاری هرانا پدیدار شد.

همچنین بررسی کنید

محسن اسدی، مدرس دانشگاه بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – محسن اسدی، مدرس دانشگاه یزد که در تاریخ ۹ مردادماه سال جاری …

افشین برزگر جمشیدی با تودیع قرار وثیقه آزاد شد

خبرگزاری هرانا – روز جاری، افشین برزگر جمشیدی پس از تحمل حدود دو ماه بازداشت …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super