خانه / اقتصادی / صاحبان صنایع آلمان خواستار برخورد شدید با چین هستند

صاحبان صنایع آلمان خواستار برخورد شدید با چین هستند

چین به غولی اقتصادی تبدیل شده که مهم‌ترین ویژگی‌های آن تولید انبوه، عرضه ارزان‌قیمت کالا و سرمایه‌گذاری در کشورهای دیگر است. صاحبان صنایع آلمان اکنون خواستار اقدامات متناسب اتحادیه اروپا برای رقابت با چین هستند.روز پنجشنبه اتحادیه سراسری صنایع آلمان یک “سند پایه‌ای” منتشر کرد که کارشناسان آن را “زنگ خطری” در رابطه با رشد اقتصادی چین و فعالیت‌های اقتصادی این کشور در آلمان و دیگر کشورهای اروپایی می‌خوانند.

در این بیانیه با تاکید بر اینکه مقاومت اقتصاد بازار باید در برابر شیوه‌های اقتصادی چین بیش از پیش تشدید شود، آمده است که بین مدل اقتصادی “لیبرال و باز” اروپا و سیستم اقتصادی چین رقابتی درگرفته است که باید آن را جدی گرفت.

اتحادیه سراسری صنایع آلمان ضمن بیان اینکه سیستم اقتصادی اروپا هنوز موقعیت محکمی دارد هشدار می‌دهد که قدرت اقتصادی چین همواره بیشتر می‌شود و اتحادیه اروپا باید مواظب باشد که در زمینه‌ی فناوری‌های مدرن مانند هوش مصنوعی از چین عقب نماند.

۵۴ خواست صاحبان صنایع آلمان

دیتر کمپف، رئیس اتحادیه سراسری صنایع آلمان، تاکید می‌کند که سیاست دولت چین برخلاف آنچه خیلی‌ها تصور می‌کردند در مسیر اقتصاد بازار و لیبرالیسم اقتصادی نیست بلکه با دخالت‌های مالی، بر روند تولید و قیمت کالا تاثیر می‌گذارد.

اتحادیه سراسری صنایع آلمان در سند خود برای مقابله با افزایش قدرت اقتصادی چین در اروپا ۵۴ خواست را مطرح کرده است؛ از جمله اصلاح قانون کمک‌های دولتی در اتحادیه اروپا و بهبود سازوکارهای مقابله با سوبسید.

صاحبان صنایع آلمان از اتحادیه اروپا خواسته‌اند، به شرکت‌هایی که در کشورهای عضو اتحادیه تولید نمی‌کنند اما از سوبسید اتحادیه بهره می‌برند، کمک نکند.

اتحادیه سراسری صنایع آلمان تاکید کرده است که آلمان باید همکاری‌های اقتصادی خود با چین را ادامه دهد، اما نباید فراموش شود که چین آلمان و اتحادیه اروپا را با چالش‌هایی جدی مواجه کرده است.

در سند این اتحادیه تصریح شده است: «بدون سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها و بهبود سیستم آموزشی و پژوهشی و حمایت از شاخه‌های اقتصادی آینده‌ساز، ما شانس کمی برای رقابت با چین خواهیم داشت».

چین مهم‌ترین شریک بازرگانی آلمان به‌شمار می‌رود.

همچنین بررسی کنید

شماری از نمایندگان مجلس خواستار توقف اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی شدند

شماری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از جناح‌های مختلف با انتقاد از اختصاص ارز ۴۲۰۰ …

درآمد شرکت‌های کلان آلمانی کاهش چشمگیری یافته است

شرکت‌های آلمانی به‌ شدت وابسته به صادرات هستند به همین دلیل بحران‌های تجاری به‌ سرعت …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super