شهردار تهران: خرید مسکن برای یک فرد عادی ۶۷ سال زمان می‌برد

شهردار تهران: خرید مسکن برای یک فرد عادی ۶۷ سال زمان می‌برد شهردار تهران می‌گوید خرید مسکن برای یک فرد عادی ۶۷ سال زمان می‌برد. علیرضا زاکانی روز یکشنبه ۲۲ آبان در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا گفت ۵۱ درصد مردم تهران اجاره‌نشین هستند و خرید مسکن در تهران ۶۷ سال برای یک فرد عادی زمان می‌برد، یعنی چند نسل باید بگذرد تا یک خانواده بتواند خانه‌دار شود. او افزود: در تهران هر اتفاقی که می‌افتد، نقطه آغاز آن اتفاق در سراسر کشور است: گرانی مسکن و گرانی اجاره‌نشینی از تهران شروع شده است، اما الان همه مردم کشور از آن رنج می‌برند. انشاءالله گشایش هم از تهران شروع می‌شود و در کشور تسری می‌یابد. اظهار امیدواری شهردار تهران به بهبود وضعیت مسکن در پایتخت و تسری آن به کل کشور در حالی است که آمارهای بانک مرکزی نشان می‌دهد از زمان تصدی پست شهرداری توسط او، قیمت مسکن در تهران جهشی ۳۵ درصدی داشته است. آخرین آمارهای بانک مرکزی نشان می‌دهد که متوسط قیمت هر متر مربع منزل مسکونی در تهران در مرداد پارسال که آقای زاکانی پست شهرداری تهران را تحویل گرفت حدود ۳۰ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان بود و شهریور امسال به ۴۳ میل..

شهردار تهران: خرید مسکن برای یک فرد عادی ۶۷ سال زمان می‌برد آمارهای بانک مرکزی نشان می‌دهد از زمان تصدی پست شهرداری توسط علیرضا زاکانی، قیمت مسکن در تهران جهشی ۳۵ درصدی داشته است

شهردار تهران می‌گوید خرید مسکن برای یک فرد عادی ۶۷ سال زمان می‌برد.

علیرضا زاکانی روز یکشنبه ۲۲ آبان در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا گفت ۵۱ درصد مردم تهران اجاره‌نشین هستند و خرید مسکن در تهران ۶۷ سال برای یک فرد عادی زمان می‌برد، یعنی چند نسل باید بگذرد تا یک خانواده بتواند خانه‌دار شود.

او افزود: در تهران هر اتفاقی که می‌افتد، نقطه آغاز آن اتفاق در سراسر کشور است: گرانی مسکن و گرانی اجاره‌نشینی از تهران شروع شده است، اما الان همه مردم کشور از آن رنج می‌برند. انشاءالله گشایش هم از تهران شروع می‌شود و در کشور تسری می‌یابد.

اظهار امیدواری شهردار تهران به بهبود وضعیت مسکن در پایتخت و تسری آن به کل کشور در حالی است که آمارهای بانک مرکزی نشان می‌دهد از زمان تصدی پست شهرداری توسط او، قیمت مسکن در تهران جهشی ۳۵ درصدی داشته است.

آخرین آمارهای بانک مرکزی نشان می‌دهد که متوسط قیمت هر متر مربع منزل مسکونی در تهران در مرداد پارسال که آقای زاکانی پست شهرداری تهران را تحویل گرفت حدود ۳۰ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان بود و شهریور امسال به ۴۳ میلیون و ۲۱۶ هزار تومان اوج گرفته است.

با توجه به متوسط حقوق هشت میلیون تومانی یک کارمند رسمی دولت، اگر چنین فردی ۱۰۰ درصد درآمد خود را کاملا پس‌انداز کند و به شرط عدم رشد قیمت مسکن، باید ۴۵ سال کار کند تا قادر به خرید یک خانه ۱۰۰ متری در یک منطقه معمولی تهران باشد.

با استفاده از گزارش‌های ایلنا، بانک مرکزی، رادیو فردا/د.خ/ک.ر
Radio Eram

FREE
VIEW